Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Aros Allé 1, 8000 Aarhus C · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -11,5 % | -1,1 % | -0,6 % | -0,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 56,1 % | 24,7 % | 156,6 % | 172,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 63,8 % | 100 % | 100 % | 100 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -18 % | -1,1 % | -0,6 % | -0,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 63,8 % | 100 % | 100 % | 100 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 36,2 % | 0 % | 0 % | 0 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 56,1 % | 24,7 % | 156,6 % | 172,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -14.557 kr. i 2021 til -8.346 kr. i 2025 (+43 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -15 | -7 | -7 | -22 | -8 | +62 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat | – | – | – | – | – | – | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -14.588 kr. i 2021 til -224.485 kr. i 2025 (−1439 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -15 | -7 | -888 | -484 | -224 | +54 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 48 | 48 | 80.150 | 79.687 | 79.471 | −0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 48 | 48 | 80.150 | 79.687 | 79.471 | −0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 4.198 kr. i 2021 til 34.473 kr. i 2025 (+721 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4 | 12 | 5 | 62 | 34 | −44 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 4 | 12 | 5 | 62 | 34 | −44 % | |
| Aktiver i alt | 52 | 60 | 80.155 | 79.749 | 79.505 | −0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 45.412 kr. i 2021 til 79.485.024 kr. i 2025 (+174931 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 45 | 38 | 80.133 | 79.710 | 79.485 | −0 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 6.875 kr. i 2021 til 20.000 kr. i 2025 (+191 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 7 | 22 | 22 | 40 | 20 | −49 % | |
| Passiver i alt | 52 | 60 | 80.155 | 79.749 | 79.505 | −0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aarhus C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus