Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Jelshøjvej 113, 8320 Mårslet · Anden udlejning af boliger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 8,5 % | 17,4 % | 2,7 % | 0 % | -3,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | 130,7 % | God | |
| Soliditetsgrad | 99,7 % | 97,9 % | 99,7 % | 99,7 % | 99,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 8,6 % | 17,8 % | 2,7 % | 0 % | -3,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,7 % | 97,9 % | 99,7 % | 99,7 % | 99,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,3 % | 2,1 % | 0,3 % | 0,3 % | 0,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 16,1 % | 2 % | 16,2 % | 2,4 % | 0,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -5.750 kr. i 2021 til -6.563 kr. i 2025 (−14 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -6 | -6 | -6 | -7 | −5 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -5.750 kr. i 2021 til -6.250 kr. i 2024 (−9 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -6 | -6 | -6 | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 158.962 kr. i 2021 til -72.561 kr. i 2025 (−146 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 159 | 397 | 66 | 5 | -73 | −1455 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 155.071 kr. i 2021 til -85.014 kr. i 2025 (−155 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 155 | 392 | 61 | 0 | -85 | −69217 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 303 | 679 | 723 | 705 | 2.173 | +208 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 303 | 679 | 723 | 705 | 2.173 | +208 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 974 kr. i 2021 til 150 kr. i 2025 (−85 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | −1 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.514 | 1.572 | 1.547 | 1.566 | 26 | −98 % | |
| Aktiver i alt | 1.817 | 2.251 | 2.270 | 2.271 | 2.199 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.810.627 kr. i 2021 til 2.179.393 kr. i 2025 (+20 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.811 | 2.203 | 2.264 | 2.264 | 2.179 | −4 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 6.059 kr. i 2021 til 20.012 kr. i 2025 (+230 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 6 | 48 | 6 | 6 | 20 | +220 % | |
| Passiver i alt | 1.817 | 2.251 | 2.270 | 2.271 | 2.199 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Mårslet — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus