Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Dådyrvej 3B, 8270 Højbjerg · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | -30,5 % | 6,6 % | 16,3 % | -2,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 99,9 % | 99,3 % | 99,1 % | 98,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -30,5 % | 6,7 % | 16,5 % | -2,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,9 % | 99,3 % | 99,1 % | 98,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,1 % | 0,7 % | 0,9 % | 1,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | >999 % | >999 % | 559,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -9.311 kr. i 2021 til -24.006 kr. i 2025 (−158 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -9 | -18 | -16 | -17 | -24 | −38 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -9.311 kr. i 2021 til -24.006 kr. i 2025 (−158 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -9 | -18 | -16 | -17 | -24 | −38 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -443.268 kr. i 2021 til -62.781 kr. i 2025 (+86 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -443 | -1.457 | 302 | 671 | -63 | −109 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -363.870 kr. i 2021 til -62.781 kr. i 2025 (+83 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -364 | -1.457 | 302 | 671 | -63 | −109 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 935.778 kr. i 2021 til 208.283 kr. i 2025 (−78 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 936 | 1.351 | 794 | 1.330 | 208 | −84 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 6.381 | 4.780 | 4.558 | 4.116 | 2.880 | −30 % | |
| Aktiver i alt | 6.381 | 4.780 | 4.558 | 4.116 | 2.880 | −30 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 6.345.640 kr. i 2021 til 2.843.105 kr. i 2025 (−55 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.346 | 4.775 | 4.526 | 4.078 | 2.843 | −30 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 35.510 kr. i 2021 til 37.232 kr. i 2025 (+5 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 36 | 5 | 32 | 38 | 37 | −3 % | |
| Passiver i alt | 6.381 | 4.780 | 4.558 | 4.116 | 2.880 | −30 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Højbjerg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus