Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Yrsavej 4, 5200 Odense V · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -7,8 % | -18,9 % | -1 % | -5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 275 % | 169,3 % | 8,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 100 % | 63,6 % | 40,9 % | 1,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | -7,8 % | -29,7 % | -2,4 % | -342,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 0 kr. | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 100 % | 63,6 % | 40,9 % | 1,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0 % | 36,4 % | 59,1 % | 98,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 10 % | 24 % | 8,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | 0 | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -12.336 kr. i 2023 til -7.268 kr. i 2025 (+41 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | -12 | – | -7 | – | |
| Personaleomkostninger | 0 | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 0 kr. i 2022 til -7.268 kr. i 2025. Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | -12 | – | -7 | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -872 kr. i 2022 til -24.000 kr. i 2025 (−2652 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -1 | -9 | -1 | -24 | −3338 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -872 kr. i 2022 til -24.000 kr. i 2025 (−2652 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -1 | -9 | -1 | -24 | −3338 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | 443 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | 443 | – | |
| Varebeholdninger | 0 | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 4.662 kr. i 2022 til 40.978 kr. i 2025 (+779 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5 | 2 | 10 | 41 | +309 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 11 | 50 | 71 | 41 | −42 % | |
| Aktiver i alt | 11 | 50 | 71 | 484 | +584 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 11.128 kr. i 2022 til 7.003 kr. i 2025 (−37 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 11 | 32 | 29 | 7 | −76 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 0 kr. i 2022 til 477.443 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | 18 | 42 | 477 | +1042 % | |
| Passiver i alt | 11 | 50 | 71 | 484 | +584 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense V — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense