Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vestre Pennehavevej 1A, 2960 Rungsted Kyst · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -0,2 % | 25,9 % | 3,8 % | -1,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 639,7 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 0,7 % | 26,4 % | 28,4 % | 26,6 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | -31,9 % | 98 % | 13,3 % | -5,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 0,7 % | 26,4 % | 28,4 % | 26,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 99,3 % | 73,6 % | 71,6 % | 73,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 639,7 % | 519,8 % | 401 % | 261,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -8.501 kr. i 2022 til -5.000 kr. i 2025 (+41 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -9 | -6 | -6 | -5 | +17 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -8.501 kr. i 2022 til -5.000 kr. i 2025 (+41 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -9 | -6 | -6 | -5 | +17 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -8.595 kr. i 2022 til -78.772 kr. i 2025 (−816 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -9 | 1.343 | 209 | -79 | −138 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -8.595 kr. i 2022 til -78.772 kr. i 2025 (−816 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -9 | 1.343 | 209 | -79 | −138 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.672 | 3.672 | 3.672 | 3.672 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.672 | 3.672 | 3.672 | 3.672 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 31.985 kr. i 2022 til 13.064 kr. i 2025 (−59 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 32 | 26 | 20 | 13 | −35 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 32 | 1.522 | 1.884 | 1.967 | +4 % | |
| Aktiver i alt | 3.704 | 5.194 | 5.556 | 5.639 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 26.985 kr. i 2022 til 1.500.296 kr. i 2025 (+5460 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 27 | 1.370 | 1.579 | 1.500 | −5 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 3.672.112 kr. i 2022 til 4.133.571 kr. i 2025 (+13 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.672 | 3.819 | 3.972 | 4.134 | +4 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt | 5 | 5 | 5 | 5 | 0 % | |
| Passiver i alt | 3.704 | 5.194 | 5.556 | 5.639 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Rungsted Kyst — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hørsholm