Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Dæmningen 31, 7100 Vejle · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 15,2 % | 23,9 % | 16,3 % | 14,8 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 406,8 % | 352,4 % | 796,1 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 94,7 % | 95,9 % | 96,6 % | 96,4 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 16,1 % | 25 % | 16,8 % | 15,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 94,7 % | 95,9 % | 96,6 % | 96,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 5,3 % | 4,1 % | 3,4 % | 3,6 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 24,8 % | 124,2 % | 11,9 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -16.471 kr. i 2022 til -23.260 kr. i 2026 (−41 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -16 | -7 | -10 | -15 | -23 | −51 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -16.471 kr. i 2022 til -23.260 kr. i 2026 (−41 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -16 | -7 | -10 | -15 | -23 | −51 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.871.268 kr. i 2022 til 724.778 kr. i 2026 (−61 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.871 | 409 | 830 | 646 | 725 | +12 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.875.118 kr. i 2022 til 640.144 kr. i 2026 (−66 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.875 | 407 | 823 | 643 | 640 | −0 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 2.196 | 2.098 | 2.938 | 3.527 | 3.423 | −3 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 2.196 | 2.098 | 2.938 | 3.527 | 3.423 | −3 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 39.712 kr. i 2022 til 372.962 kr. i 2026 (+839 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 40 | 35 | 177 | 6 | 373 | +5771 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 396 | 577 | 502 | 424 | 915 | +116 % | |
| Aktiver i alt | 2.592 | 2.674 | 3.440 | 3.951 | 4.339 | +10 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.182.618 kr. i 2022 til 4.182.601 kr. i 2026 (+92 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.183 | 2.533 | 3.297 | 3.818 | 4.183 | +10 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 79.819 kr. i 2025 til 148.092 kr. i 2026 (+86 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 80 | 148 | +86 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 409.700 kr. i 2022 til 8.154 kr. i 2026 (−98 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 410 | 142 | 142 | 53 | 8 | −85 % | |
| Passiver i alt | 2.592 | 2.674 | 3.440 | 3.951 | 4.339 | +10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2022 til 0 kr. i 2026 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 1 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vejle — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.