Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Generatorvej 6, 2860 Søborg · Fremstilling af instrumenter og udstyr til måling, afprøvning og navigation
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 5 % | -5,7 % | -24,5 % | 191,5 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | >999 % | 264,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 5,8 % | 0,4 % | -24 % | 62,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 87 % | <999 % | 102,1 % | 308,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 5,8 % | 0,4 % | -24 % | 62,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 94,2 % | 99,6 % | 124 % | 37,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | >999 % | >999 % | 8,5 % | 34,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 116.388 kr. i 2021 til -1.104.178 kr. i 2024 (−1049 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 116 | -45 | -437 | -1.104 | −153 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 131.276 kr. i 2021 til 579.793 kr. i 2024 (+342 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 131 | -32 | -400 | 580 | +245 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 107.062 kr. i 2021 til 579.793 kr. i 2024 (+442 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 107 | -115 | -400 | 580 | +245 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.040 | 1.061 | 1.082 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.040 | 1.061 | 1.082 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 561.127 kr. i 2021 til 39.292 kr. i 2024 (−93 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 561 | 521 | 2 | 39 | +2040 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.098 | 969 | 547 | 303 | −45 % | |
| Aktiver i alt | 2.138 | 2.030 | 1.630 | 303 | −81 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 123.111 kr. i 2021 til 188.154 kr. i 2024 (+53 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 123 | 8 | -392 | 188 | +148 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 2.000.000 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.000 | 2.000 | 2.000 | 0 | −100 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 15.000 kr. i 2021 til 114.638 kr. i 2024 (+664 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 15 | 22 | 22 | 115 | +433 % | |
| Passiver i alt | 2.138 | 2.030 | 1.630 | 303 | −81 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | – | – | – | |
13 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Søborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gladsaxe