Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Christiansgade 108, 5000 Odense C · Speciallægers aktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 3,2 | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 28,4 % | 2,7 % | 2,5 % | 23,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 10,4 % | >999 % | >999 % | 140,1 % | God | |
| Soliditetsgrad | — | 57,2 % | 99,4 % | 99,3 % | 58,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 49,7 % | 2,7 % | 2,5 % | 40,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 373.235 kr. | 546.134 kr. | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 57,2 % | 99,4 % | 99,3 % | 58,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 42,8 % | 0,6 % | 0,7 % | 41,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 8,4 % | >999 % | >999 % | 0,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 70.610 kr. i 2021 til -17.095 kr. i 2025 (−124 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 71 | 373 | 606 | -23 | -17 | +27 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -44.582 kr. i 2021 til -17.095 kr. i 2025 (+62 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -45 | 258 | 546 | -23 | -17 | +27 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -215.076 kr. i 2021 til 1.702.385 kr. i 2025 (+892 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -215 | 3.097 | 220 | 66 | 1.702 | +2492 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -188.228 kr. i 2021 til 1.660.576 kr. i 2025 (+982 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -188 | 2.954 | 165 | 65 | 1.661 | +2456 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 5.769 | 7.316 | 0 | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 735 | 2.901 | 1.352 | 1.398 | 2.907 | +108 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 6.505 | 10.217 | 1.352 | 1.398 | 2.907 | +108 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 62.442 kr. i 2021 til 19.894 kr. i 2025 (−68 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 62 | 146 | 3.864 | 276 | 20 | −93 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 461 | 182 | 4.678 | 1.180 | 4.119 | +249 % | |
| Aktiver i alt | 6.966 | 10.399 | 6.030 | 2.578 | 7.026 | +173 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.225.022 kr. i 2021 til 4.086.462 kr. i 2025 (+27 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.225 | 5.949 | 5.996 | 2.561 | 4.086 | +60 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 3.352.859 kr. i 2021 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.353 | 2.702 | 0 | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 387.847 kr. i 2021 til 2.939.694 kr. i 2025 (+658 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 388 | 1.747 | 34 | 17 | 2.940 | +16750 % | |
| Passiver i alt | 6.966 | 10.399 | 6.030 | 2.578 | 7.026 | +173 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 1 | 1 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odense C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Odense