Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Industriholmen 82, 2650 Hvidovre · Almindelig rengøring i bygninger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 1,1 | 0,8 | 1 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 9,9 % | 16,4 % | -22,1 % | 9 % | 19,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 129,7 % | 109 % | 89,1 % | 90,1 % | 147,7 % | God | |
| Soliditetsgrad | 22,9 % | 28,2 % | 21,5 % | 26,2 % | 47,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 43,1 % | 58,2 % | -102,9 % | 34,4 % | 40,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 82.595 kr. | -241.683 kr. | 153.445 kr. | 365.155 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 22,9 % | 28,2 % | 21,5 % | 26,2 % | 47,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 77,1 % | 71,8 % | 78,5 % | 73,8 % | 52,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 32,4 % | 20,9 % | 53 % | 55 % | 68,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 684.125 kr. i 2021 til 5.260.304 kr. i 2025 (+669 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 684 | 855 | 1.791 | 5.107 | 5.260 | +3 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 643.610 kr. i 2021 til 4.895.149 kr. i 2025 (+661 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 644 | 772 | 2.032 | 4.954 | 4.895 | −1 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 40.515 kr. i 2021 til 318.219 kr. i 2025 (+685 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 41 | 73 | -320 | 122 | 318 | +161 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 39.890 kr. i 2021 til 317.424 kr. i 2025 (+696 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 40 | 72 | -321 | 121 | 317 | +162 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 30.338 kr. i 2021 til 249.505 kr. i 2025 (+722 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 30 | 56 | -251 | 128 | 250 | +95 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | 77 | 349 | 476 | 348 | −27 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 8 | 8 | +0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 77 | 349 | 484 | 356 | −26 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 76.663 kr. i 2021 til 444.306 kr. i 2025 (+480 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 77 | 51 | 469 | 573 | 444 | −22 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 307 | 264 | 789 | 939 | 954 | +2 % | |
| Aktiver i alt | 307 | 340 | 1.138 | 1.423 | 1.310 | −8 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 70.338 kr. i 2021 til 622.067 kr. i 2025 (+784 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 70 | 96 | 244 | 373 | 622 | +67 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 236.563 kr. i 2021 til 645.618 kr. i 2025 (+173 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 237 | 242 | 886 | 1.042 | 646 | −38 % | |
| Passiver i alt | 307 | 340 | 1.138 | 1.423 | 1.310 | −8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 2 kr. i 2021 til 5 kr. i 2025 (+150 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 2 | 4 | 4 | 5 | +25 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hvidovre — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hvidovre