Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ellegårdvej 8, 6400 Sønderborg · Deponering eller permanent oplagring
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | 23,9 % | 9,2 % | 0,8 % | -3,1 % | 15,8 % | Ingen vurdering | |
| Overskudsgrad | 10,3 % | -2,2 % | -6,3 % | -9,9 % | 7,5 % | Ingen vurdering | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 1,2 % | 1,3 % | 1,3 % | 1,1 % | 1,8 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 107,6 % | 114,1 % | 122,4 % | 106,6 % | 94,5 % | Svag | |
| Soliditetsgrad | 18,4 % | 20,3 % | 23,1 % | 19,1 % | 17,1 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 6,5 % | 6,3 % | 5,8 % | 5,6 % | 10,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 18,4 % | 20,3 % | 23,1 % | 19,1 % | 17,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 81,6 % | 79,7 % | 76,9 % | 80,9 % | 82,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 87,5 % | 95,6 % | 96,9 % | 68,5 % | 74,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning🟢Nettoomsætning steg fra 3.537.000 kr. i 2021 til 6.163.000 kr. i 2025 (+74 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.537 | 4.321 | 4.336 | 5.191 | 6.163 | +19 % | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 845.000 kr. i 2021 til 975.000 kr. i 2025 (+15 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 845 | 397 | 35 | -163 | 975 | +698 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 366.000 kr. i 2021 til 463.000 kr. i 2025 (+27 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 366 | -94 | -272 | -512 | 463 | +190 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 375.000 kr. i 2021 til 488.000 kr. i 2025 (+30 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 375 | -118 | -132 | -415 | 488 | +218 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 97.000 kr. i 2021 til 208.000 kr. i 2025 (+114 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 97 | 100 | 99 | 100 | 208 | +108 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 991 | 713 | 432 | 1.298 | 2.546 | +96 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 991 | 713 | 432 | 1.298 | 2.546 | +96 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 5.824.000 kr. i 2021 til 7.225.000 kr. i 2025 (+24 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.824 | 5.996 | 5.476 | 5.230 | 7.225 | +38 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 7.166 | 7.155 | 6.919 | 8.133 | 9.211 | +13 % | |
| Aktiver i alt | 8.157 | 7.868 | 7.351 | 9.431 | 11.757 | +25 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.499.000 kr. i 2021 til 2.006.000 kr. i 2025 (+34 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.499 | 1.599 | 1.698 | 1.798 | 2.006 | +12 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 6.658.000 kr. i 2021 til 9.751.000 kr. i 2025 (+46 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.658 | 6.269 | 5.653 | 7.633 | 9.751 | +28 % | |
| Passiver i alt | 8.157 | 7.868 | 7.351 | 9.431 | 11.757 | +25 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 2 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 | −100 % | |
97 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Sønderborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Sønderborg