Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Saloparken 335, 8300 Odder · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 50,8 % | 5,6 % | 16,6 % | 10,6 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 50,9 % | 5,6 % | 16,6 % | 10,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,9 % | 99,9 % | 99,9 % | 99,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,1 % | 0,1 % | 0,1 % | 0,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | 413,9 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -85.673 kr. i 2021 til -44.536 kr. i 2025 (+48 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -86 | -35 | -37 | -44 | -45 | −1 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 4.133.932 kr. i 2021 til 2.882.714 kr. i 2025 (−30 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.134 | 11.465 | 1.267 | 4.248 | 2.883 | −32 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 4.093.210 kr. i 2021 til 2.827.056 kr. i 2025 (−31 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.093 | 11.465 | 1.259 | 4.201 | 2.827 | −33 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 9.461 | 20.326 | 16.453 | 20.490 | 19.120 | −7 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 9.461 | 20.326 | 16.453 | 20.490 | 19.120 | −7 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.083.229 kr. i 2021 til 1.472.249 kr. i 2025 (+36 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.083 | 991 | 116 | 716 | 1.472 | +106 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 4.423 | 2.244 | 5.876 | 4.844 | 7.593 | +57 % | |
| Aktiver i alt | 13.884 | 22.570 | 22.329 | 25.334 | 26.714 | +5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 13.076.987 kr. i 2021 til 26.629.726 kr. i 2025 (+104 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 13.077 | 22.542 | 22.301 | 25.303 | 26.630 | +5 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 806.518 kr. i 2021 til 83.784 kr. i 2025 (−90 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 807 | 28 | 28 | 31 | 84 | +166 % | |
| Passiver i alt | 13.884 | 22.570 | 22.329 | 25.334 | 26.714 | +5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 0 | – | |
8 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Odder — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.