Kritisk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Midtager 33, 2605 Brøndby · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -6,4 % | -89 % | 67,8 % | 26,6 % | -11,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 15,9 % | 1,3 % | 3,5 % | 0,9 % | 0,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | -6,6 % | -103,4 % | -35,2 % | -23,6 % | -37,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 96,3 % | 86,1 % | -192,5 % | -112,8 % | 29,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | -6,6 % | -103,4 % | -35,2 % | -23,6 % | -37,4 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 106,6 % | 203,4 % | 135,2 % | 123,6 % | 137,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0,1 % | 1,3 % | 2,2 % | 0,9 % | 0,5 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er forværret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -159.566 kr. i 2021 til -3.430 kr. i 2025 (+98 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -160 | -14 | -8 | -20 | -3 | +83 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -159.566 kr. i 2021 til -3.430 kr. i 2025 (+98 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -160 | -14 | -8 | -20 | -3 | +83 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -212.739 kr. i 2021 til -177.975 kr. i 2025 (+16 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -213 | -1.495 | 1.697 | 510 | -178 | −135 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -233.155 kr. i 2021 til -177.975 kr. i 2025 (+24 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -233 | -1.495 | 1.730 | 476 | -178 | −137 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 3.300 | 1.650 | 2.464 | 1.768 | 1.594 | −10 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 3.300 | 1.650 | 2.464 | 1.768 | 1.594 | −10 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 2.157 kr. i 2021 til 10.651 kr. i 2025 (+394 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 29 | 55 | 19 | 11 | −44 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 349 | 30 | 89 | 19 | 11 | −44 % | |
| Aktiver i alt | 3.649 | 1.680 | 2.553 | 1.787 | 1.604 | −10 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra -242.006 kr. i 2021 til -600.283 kr. i 2025 (−148 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -242 | -1.737 | -899 | -422 | -600 | −42 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.690.000 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.690 | 1.185 | 910 | 0 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 2.201.058 kr. i 2021 til 2.204.541 kr. i 2025 (+0 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.201 | 2.231 | 2.541 | 2.210 | 2.205 | −0 % | |
| Passiver i alt | 3.649 | 1.680 | 2.553 | 1.787 | 1.604 | −10 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
6 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Brøndby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Brøndby