Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Gammel Kongevej 60, 1850 Frederiksberg C · Anden finansiel formidling i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 41,7 % | 24,8 % | 29,7 % | 53,8 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 474,5 % | 257,2 % | >999 % | 542,2 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 78,9 % | 61,1 % | 91,6 % | 81,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 52,8 % | 40,6 % | 32,5 % | 65,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 78,9 % | 61,1 % | 91,6 % | 81,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 21,1 % | 38,9 % | 8,4 % | 18,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 0,3 % | 488,8 % | 75,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 56.151 kr. i 2021 til 516.835 kr. i 2024 (+820 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 56 | 73 | 83 | 517 | +521 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 56.151 kr. i 2021 til 516.835 kr. i 2024 (+820 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 56 | 73 | 83 | 517 | +521 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 57.767 kr. i 2021 til 527.505 kr. i 2024 (+813 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 58 | 75 | 89 | 528 | +496 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 45.058 kr. i 2021 til 411.455 kr. i 2024 (+813 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 45 | 58 | 69 | 411 | +496 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 258 kr. i 2022 til 107.210 kr. i 2024 (+41454 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 0 | 95 | 107 | +13 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 108 | 235 | 232 | 765 | +230 % | |
| Aktiver i alt | 108 | 235 | 232 | 765 | +230 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 85.372 kr. i 2021 til 624.261 kr. i 2024 (+631 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 85 | 144 | 213 | 624 | +193 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 22.798 kr. i 2021 til 141.183 kr. i 2024 (+519 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 23 | 91 | 19 | 141 | +625 % | |
| Passiver i alt | 108 | 235 | 232 | 765 | +230 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | |
14 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Frederiksberg C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Frederiksberg