Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Nørre-Herlevvej 4, 3540 Lynge · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 4,1 % | 13,5 % | 0,8 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 257,4 % | 286,2 % | 450,4 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 74 % | 74,9 % | 84,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 5,5 % | 18 % | 1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 74 % | 74,9 % | 84,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 26 % | 25,1 % | 15,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 0,3 % | 2,9 % | 3,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -120.610 kr. i 2021 til -193.585 kr. i 2025 (−61 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -121 | -162 | -154 | -165 | -194 | −17 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 180.000 kr. i 2021 til 180.876 kr. i 2025 (+0 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 180 | 189 | 181 | 181 | 181 | +0 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -300.610 kr. i 2021 til -374.461 kr. i 2025 (−25 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -301 | -351 | -334 | -346 | -374 | −8 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 7.361.254 kr. i 2021 til 454.588 kr. i 2025 (−94 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 7.361 | -4.113 | 1.613 | 7.560 | 455 | −94 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 5.749.410 kr. i 2021 til 351.782 kr. i 2025 (−94 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.749 | -4.084 | 1.639 | 6.463 | 352 | −95 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 12.971 | 13.145 | 13.239 | 13.453 | 13.172 | −2 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 12.971 | 13.145 | 13.239 | 13.453 | 13.172 | −2 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.671.591 kr. i 2021 til 231.158 kr. i 2025 (−86 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.672 | 303 | 26 | 344 | 231 | −33 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 31.634 | 26.449 | 26.702 | 34.545 | 29.574 | −14 % | |
| Aktiver i alt | 44.606 | 39.594 | 39.942 | 47.998 | 42.746 | −11 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 32.211.499 kr. i 2021 til 36.180.550 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 32.211 | 28.027 | 29.566 | 35.929 | 36.181 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 12.394.058 kr. i 2021 til 6.565.715 kr. i 2025 (−47 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 12.394 | 11.567 | 10.376 | 12.069 | 6.566 | −46 % | |
| Passiver i alt | 44.606 | 39.594 | 39.942 | 47.998 | 42.746 | −11 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 0 % | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Lynge — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hillerød