Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Grønnegade 93E, 8000 Aarhus C · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 0 % | 0 % | 0 % | 91,4 % | 39,2 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 107,8 % | 137 % | 134,6 % | God | |
| Soliditetsgrad | 100 % | 100 % | 23,8 % | 96,3 % | 69,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 0 % | 0 % | 0 % | 95 % | 56,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 100 % | 100 % | 23,8 % | 96,3 % | 69,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0 % | 0 % | 76,2 % | 3,7 % | 30,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 7,8 % | 33,3 % | 1,3 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 0 kr. i 2021 til 1.025.500 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 758 | 1.026 | +35 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 0 kr. i 2021 til 1.025.500 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 758 | 1.026 | +35 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 30 | 30 | 30 | 786 | 1.549 | +97 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 30 | 30 | 30 | 786 | 1.549 | +97 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 10.000 kr. i 2021 til 10.001 kr. i 2025 (+0 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 10 | 10 | 10 | 10 | 10 | −3 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 10 | 10 | 138 | 42 | 1.067 | +2420 % | |
| Aktiver i alt | 40 | 40 | 168 | 829 | 2.616 | +216 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 40.000 kr. i 2021 til 1.823.253 kr. i 2025 (+4458 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 40 | 40 | 40 | 798 | 1.823 | +129 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 128.178 kr. i 2023 til 792.456 kr. i 2025 (+518 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 128 | 31 | 792 | +2464 % | |
| Passiver i alt | 40 | 40 | 168 | 829 | 2.616 | +216 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aarhus C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus