Ikke beregnet
Der er endnu ikke tilstrækkelige beregnede regnskabsdata til at vise kreditstyrken.
Toftekæret 7, 3520 Farum · Ikke-finansielle holdingselskaber
Der er endnu ikke tilstrækkelige beregnede regnskabsdata til at vise kreditstyrken.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 8,2 % | 1,1 % | 12,2 % | 13,6 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Likviditetsgrad 1 | 798,1 % | >999 % | >999 % | 932,2 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Soliditetsgrad | 88,1 % | 92,2 % | 91,7 % | 88,3 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Egenkapitalens forrentning | 9,3 % | 1,2 % | 13,3 % | 15,4 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 88,1 % | 92,2 % | 91,7 % | 88,3 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Gældsandel | 11,9 % | 7,8 % | 8,3 % | 11,7 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kontantdækning | 70,2 % | 165,9 % | 536,2 % | 312,1 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | 40 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -31.939 kr. i 2021 til -70.842 kr. i 2024 (−122 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -32 | -37 | -37 | -71 | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 554.012 kr. i 2021 til 1.043.943 kr. i 2024 (+88 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 554 | 59 | 697 | 1.044 | – | – | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 484.932 kr. i 2021 til 944.620 kr. i 2024 (+95 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 485 | 59 | 773 | 945 | – | – | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 280 | 280 | 180 | 280 | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 280 | 280 | 180 | 280 | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 493.623 kr. i 2021 til 2.235.317 kr. i 2024 (+353 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 494 | 721 | 2.826 | 2.235 | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 5.616 | 5.294 | 6.146 | 6.677 | – | – | |
| Aktiver i alt | 5.896 | 5.574 | 6.326 | 6.957 | – | – | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 5.191.957 kr. i 2021 til 6.143.381 kr. i 2024 (+18 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.192 | 5.140 | 5.799 | 6.143 | – | – | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | 98 | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 703.650 kr. i 2021 til 716.294 kr. i 2024 (+2 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 704 | 434 | 527 | 716 | – | – | |
| Passiver i alt | 5.896 | 5.574 | 6.326 | 6.957 | – | – | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 1 kr. i 2024. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 1 | – | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Farum — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Furesø