Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Paludan-Müllers Vej 84, 8200 Aarhus N · Anden udlejning af boliger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 1,4 % | -4,2 % | 1,2 % | -4,5 % | 0,4 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 42,2 % | 5,6 % | 7,1 % | 2,8 % | 2,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 54,2 % | 51,1 % | 50,3 % | 32,5 % | 33,2 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 2,5 % | -8,3 % | 2,4 % | -13,8 % | 1,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 54,2 % | 51,1 % | 50,3 % | 32,5 % | 33,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 45,8 % | 48,9 % | 49,7 % | 67,5 % | 66,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 41,5 % | 4,9 % | 6,6 % | 2,4 % | 1,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -139.191 kr. i 2022 til 804.556 kr. i 2026 (+678 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -139 | -1.413 | 392 | -1.510 | 805 | +153 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 446.501 kr. i 2022 til 392.000 kr. i 2024 (−12 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 447 | -1.016 | 392 | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 358.853 kr. i 2022 til 148.087 kr. i 2026 (−59 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 359 | -1.075 | 316 | -1.610 | 148 | +109 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 279.905 kr. i 2022 til 115.508 kr. i 2026 (−59 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 280 | -839 | 246 | -1.256 | 116 | +109 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 18.200 | 19.500 | 20.164 | 27.626 | 27.548 | −0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 18.200 | 19.500 | 20.164 | 27.626 | 27.548 | −0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 2.031.688 kr. i 2022 til 275.205 kr. i 2026 (−86 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.032 | 314 | 442 | 378 | 275 | −27 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.069 | 359 | 477 | 435 | 321 | −26 % | |
| Aktiver i alt | 20.269 | 19.859 | 20.641 | 28.061 | 27.869 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 10.979.492 kr. i 2022 til 9.246.113 kr. i 2026 (−16 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 10.979 | 10.141 | 10.387 | 9.131 | 9.246 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.086.317 kr. i 2022 til 434.578 kr. i 2026 (−60 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.086 | 232 | 378 | 345 | 435 | +26 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 4.900.594 kr. i 2022 til 15.374.475 kr. i 2026 (+214 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.901 | 6.420 | 6.741 | 15.803 | 15.374 | −3 % | |
| Passiver i alt | 20.269 | 19.859 | 20.641 | 28.061 | 27.869 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aarhus N — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus