God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Skansevej 13, 7000 Fredericia · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 1,1 | 1,4 | 1,2 | 1,3 | 1,4 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 7,1 % | 23,3 % | 8,6 % | 23,9 % | 12,6 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 142,3 % | 172,4 % | 148,8 % | 208,6 % | 147,8 % | God | |
| Soliditetsgrad | 29,3 % | 46 % | 33,5 % | 45,4 % | 25,5 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 24,1 % | 50,7 % | 25,7 % | 52,8 % | 49,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 80.985 kr. | 311.388 kr. | 134.019 kr. | 352.097 kr. | 325.794 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 29,3 % | 46 % | 33,5 % | 45,4 % | 25,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 70,7 % | 54 % | 66,5 % | 54,6 % | 74,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 82,1 % | 96,2 % | 67,2 % | 151,1 % | 90,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 764.177 kr. i 2022 til 1.102.225 kr. i 2026 (+44 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 764 | 966 | 809 | 1.286 | 1.102 | −14 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 683.192 kr. i 2022 til 776.431 kr. i 2026 (+14 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 683 | 655 | 675 | 933 | 776 | −17 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 75.985 kr. i 2022 til 304.136 kr. i 2026 (+300 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 76 | 294 | 111 | 330 | 304 | −8 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 69.405 kr. i 2022 til 301.401 kr. i 2026 (+334 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 69 | 290 | 110 | 331 | 301 | −9 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 52.965 kr. i 2022 til 234.312 kr. i 2026 (+342 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 53 | 226 | 85 | 258 | 234 | −9 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 7 | 97 | 74 | 52 | 31 | −41 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 7 | 97 | 74 | 52 | 31 | −41 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 428.632 kr. i 2022 til 1.121.426 kr. i 2026 (+162 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 429 | 486 | 413 | 743 | 1.121 | +51 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 743 | 872 | 913 | 1.026 | 1.823 | +78 % | |
| Aktiver i alt | 749 | 969 | 987 | 1.078 | 1.854 | +72 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 219.895 kr. i 2022 til 473.358 kr. i 2026 (+115 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 220 | 446 | 331 | 489 | 473 | −3 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 18.229 kr. i 2024 til 60.642 kr. i 2026 (+233 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 18 | 78 | 61 | −22 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 521.863 kr. i 2022 til 1.233.651 kr. i 2026 (+136 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 522 | 506 | 614 | 492 | 1.234 | +151 % | |
| Passiver i alt | 749 | 969 | 987 | 1.078 | 1.854 | +72 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | −29 % | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Fredericia — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Fredericia