God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Hack Kampmanns Plads 1, 8000 Aarhus C · Køb og salg af egen fast ejendom
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -0,6 % | 8,7 % | -3,9 % | 1,6 % | 1,3 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 612,1 % | 700,7 % | 726,1 % | 807,3 % | 886,9 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 35,3 % | 40,3 % | 38,7 % | 39,8 % | 40,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -1,8 % | 21,6 % | -10 % | 4 % | 3,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 35,3 % | 40,3 % | 38,7 % | 39,8 % | 40,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 64,7 % | 59,7 % | 61,3 % | 60,2 % | 59,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 13,6 % | 30,2 % | 6,5 % | 0 % | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 339.067 kr. i 2021 til 350.748 kr. i 2025 (+3 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 339 | 361 | 383 | 417 | 351 | −16 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -140.667 kr. i 2021 til 417.115 kr. i 2024 (+397 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -141 | 2.561 | -1.117 | 417 | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -178.290 kr. i 2021 til 385.336 kr. i 2025 (+316 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -178 | 2.580 | -1.091 | 453 | 385 | −15 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -134.290 kr. i 2021 til 299.942 kr. i 2025 (+323 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -134 | 2.012 | -851 | 354 | 300 | −15 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 18.000 | 20.200 | 18.700 | 18.700 | 18.700 | 0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 18.000 | 20.200 | 18.700 | 18.700 | 18.700 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 60.278 kr. i 2021 til 0 kr. i 2024 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 60 | 126 | 29 | 0 | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.705 | 2.913 | 3.194 | 3.477 | 3.699 | +6 % | |
| Aktiver i alt | 20.705 | 23.113 | 21.894 | 22.177 | 22.399 | +1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 7.311.907 kr. i 2021 til 9.126.933 kr. i 2025 (+25 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 7.312 | 9.324 | 8.473 | 8.827 | 9.127 | +3 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 11.067.792 kr. i 2021 til 10.817.217 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 11.068 | 11.006 | 10.944 | 10.881 | 10.817 | −1 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 441.819 kr. i 2021 til 417.105 kr. i 2025 (−6 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 442 | 416 | 440 | 431 | 417 | −3 % | |
| Passiver i alt | 20.705 | 23.113 | 21.894 | 22.177 | 22.399 | +1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 0 | – | 0 | – | |
8 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aarhus C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus