Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Olesvej 25, 2950 Vedbæk · Investering for egen regning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 4,2 % | -1 % | -2,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 98,3 % | 98,2 % | 97,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 4,3 % | -1,1 % | -2,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 98,3 % | 98,2 % | 97,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 1,7 % | 1,8 % | 2,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -18.419 kr. i 2021 til -31.794 kr. i 2025 (−73 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -18 | -21 | -23 | -22 | -32 | −47 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -18.419 kr. i 2021 til -31.794 kr. i 2025 (−73 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -18 | -21 | -23 | -22 | -32 | −47 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 161.033 kr. i 2021 til -25.921 kr. i 2025 (−116 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 161 | 44 | 69 | -10 | -26 | −162 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 128.891 kr. i 2021 til -25.921 kr. i 2025 (−120 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 129 | 34 | 54 | -10 | -26 | −162 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 356.739 kr. i 2021 til 828.157 kr. i 2025 (+132 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 357 | 1.358 | 1.262 | 942 | 828 | −12 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.514 | 1.500 | 1.262 | 948 | 925 | −2 % | |
| Aktiver i alt | 1.514 | 1.500 | 1.262 | 948 | 925 | −2 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.503.028 kr. i 2021 til 905.157 kr. i 2025 (−40 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.503 | 1.487 | 1.241 | 931 | 905 | −3 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 10.625 kr. i 2021 til 20.000 kr. i 2025 (+88 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 11 | 13 | 21 | 17 | 20 | +21 % | |
| Passiver i alt | 1.514 | 1.500 | 1.262 | 948 | 925 | −2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vedbæk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Rudersdal