Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Klintegårdsvej 17, 2690 Karlslunde · Andre forretningsserviceaktiviteter i.a.n.
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 20,3 % | -49,7 % | 41,6 % | 27 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 123,6 % | 83,5 % | 140,4 % | 160 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 19,1 % | -19,8 % | 28,8 % | 37,5 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 106,2 % | 251,5 % | 144,6 % | 72,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 19,1 % | -19,8 % | 28,8 % | 37,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 80,9 % | 119,8 % | 71,2 % | 62,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 28,1 % | 10,4 % | 22,5 % | 23,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 626.724 kr. i 2021 til 696.030 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 627 | 556 | 365 | 505 | 696 | +38 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 649.532 kr. i 2021 til 498.269 kr. i 2025 (−23 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 650 | 500 | 453 | 398 | 498 | +25 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -22.808 kr. i 2021 til 197.761 kr. i 2025 (+967 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -23 | 56 | -87 | 107 | 198 | +84 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -24.249 kr. i 2021 til 191.822 kr. i 2025 (+891 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -24 | 55 | -88 | 107 | 192 | +79 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -97.015 kr. i 2021 til 148.191 kr. i 2025 (+253 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -97 | 41 | -64 | 83 | 148 | +79 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 47.039 kr. i 2021 til 79.166 kr. i 2025 (+68 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 47 | 46 | 16 | 32 | 79 | +148 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 115 | 203 | 129 | 199 | 548 | +175 % | |
| Aktiver i alt | 115 | 203 | 129 | 199 | 548 | +175 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -2.383 kr. i 2021 til 205.464 kr. i 2025 (+8722 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -2 | 39 | -26 | 57 | 205 | +259 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 116.968 kr. i 2021 til 342.687 kr. i 2025 (+193 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 117 | 164 | 155 | 142 | 343 | +142 % | |
| Passiver i alt | 115 | 203 | 129 | 199 | 548 | +175 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Karlslunde — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.