Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Collinsgade 6A, 2100 København Ø · Anden udlejning af boliger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 2,4 % | 2,2 % | 2,7 % | 6,5 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 301,7 % | 331,1 % | 413,2 % | 546,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 79,6 % | 79,6 % | 79,9 % | 80,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 3 % | 2,8 % | 3,3 % | 8,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 79,6 % | 79,6 % | 79,9 % | 80,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 20,4 % | 20,4 % | 20,1 % | 19,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 147,5 % | 176,8 % | 260,8 % | 113,8 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 3.964.438 kr. i 2022 til 4.002.840 kr. i 2026 (+1 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.964 | 4.009 | 4.010 | 4.061 | 4.003 | −1 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 1.123.000 kr. i 2022 til 960.000 kr. i 2026 (−15 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.123 | 1.148 | 1.595 | 895 | 960 | +7 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 3.741.438 kr. i 2022 til 8.442.840 kr. i 2026 (+126 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.741 | 3.202 | 2.715 | 3.366 | 8.443 | +151 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 3.204.966 kr. i 2022 til 8.636.054 kr. i 2026 (+169 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.205 | 3.012 | 2.915 | 3.558 | 8.636 | +143 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 2.500.710 kr. i 2022 til 7.352.092 kr. i 2026 (+194 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.501 | 2.351 | 2.276 | 2.775 | 7.352 | +165 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 92.000 | 92.500 | 92.800 | 93.000 | 66.400 | −29 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 92.000 | 92.500 | 92.800 | 93.000 | 66.400 | −29 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 2.200.782 kr. i 2022 til 9.619.152 kr. i 2026 (+337 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.201 | 3.656 | 4.683 | 7.356 | 9.619 | +31 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 6.150 | 7.480 | 8.768 | 11.653 | 46.185 | +296 % | |
| Aktiver i alt | 98.150 | 99.980 | 101.568 | 104.653 | 112.585 | +8 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 77.800.121 kr. i 2022 til 90.885.919 kr. i 2026 (+17 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 77.800 | 79.551 | 80.826 | 83.601 | 90.886 | +9 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 1.214.356 kr. i 2022 til 940.021 kr. i 2026 (−23 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.214 | 1.293 | 1.310 | 1.350 | 940 | −30 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 2.605.791 kr. i 2022 til 8.450.064 kr. i 2026 (+224 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.606 | 2.479 | 2.648 | 2.820 | 8.450 | +200 % | |
| Passiver i alt | 98.150 | 99.980 | 101.568 | 104.653 | 112.585 | +8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 3 kr. i 2022 til 2 kr. i 2026 (−33 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3 | 3 | 3 | 2 | 2 | 0 % | |
9 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København Ø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København