Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Vestermarksvej 40, 6200 Aabenraa · Udlejning og leasing af andet materiel, udstyr og andre materielle aktiver til events
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 2,1 | 1,2 | 1,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | 1,3 % | 0,2 % | 3,4 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 58,1 % | 21,4 % | 34,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | — | 11 % | 10,9 % | 14,3 % | Svag | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 11,5 % | 1,5 % | 23,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 8.280.150 kr. | 9.367.446 kr. | 11.951.265 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 11 % | 10,9 % | 14,3 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 89 % | 89,1 % | 85,7 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | 0 % | 0 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 5.038.879 kr. i 2021 til 26.236.343 kr. i 2025 (+421 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.039 | 7.695 | 8.280 | 21.143 | 26.236 | +24 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 11.775.082 kr. i 2024 til 14.285.078 kr. i 2025 (+21 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 11.775 | 14.285 | +21 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 2.008.149 kr. i 2021 til 6.554.387 kr. i 2025 (+226 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.008 | 3.763 | 4.382 | 4.118 | 6.554 | +59 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.011.609 kr. i 2021 til 3.073.645 kr. i 2025 (+204 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.012 | 1.196 | 1.069 | 145 | 3.074 | +2019 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 788.155 kr. i 2021 til 2.374.342 kr. i 2025 (+201 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 788 | 948 | 792 | 113 | 2.374 | +2009 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 55.442 | 56.530 | 56.447 | 64.495 | 60.226 | −7 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 55.442 | 56.530 | 56.447 | 64.495 | 60.226 | −7 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | 960 | 1.033 | +8 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 0 kr. i 2021 til 6.486 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | – | – | 2 | 6 | +191 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.745 | 3.386 | 6.269 | 4.881 | 9.490 | +94 % | |
| Aktiver i alt | 58.186 | 59.916 | 62.715 | 69.377 | 69.716 | +0 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 5.168.993 kr. i 2021 til 9.960.582 kr. i 2025 (+93 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.169 | 6.117 | 6.908 | 7.586 | 9.961 | +31 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 30.944.618 kr. i 2021 til 30.254.958 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 30.945 | 41.879 | 42.528 | 37.408 | 30.255 | −19 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 20.657.104 kr. i 2021 til 27.211.101 kr. i 2025 (+32 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 20.657 | 9.460 | 10.782 | 22.793 | 27.211 | +19 % | |
| Passiver i alt | 58.186 | 59.916 | 62.715 | 69.377 | 69.716 | +0 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 1 kr. i 2023 til 28 kr. i 2025 (+2700 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | 1 | 26 | 28 | +8 % | |
18 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aabenraa — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aabenraa