Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Menelaos Boulevard 56, 2650 Hvidovre · Andre sociale støtte- og rådgivningsaktiviteter uden institutionsophold
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 18,9 % | 2,3 % | 14,9 % | 10,3 % | 12,2 % | God | |
| Likviditetsgrad 1 | 63,3 % | 437,5 % | 173,3 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 93,2 % | 97,5 % | 96,8 % | 97,7 % | 98,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 20,2 % | 2,4 % | 15,4 % | 10,6 % | 12,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 93,2 % | 97,5 % | 96,8 % | 97,7 % | 98,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 6,8 % | 2,5 % | 3,2 % | 2,3 % | 1,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 15,7 % | 372,5 % | 121,1 % | 71,6 % | 991,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.096.924 kr. i 2021 til 917.135 kr. i 2025 (−16 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.097 | 967 | 890 | 1.053 | 917 | −13 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 698.328 kr. i 2021 til 616.936 kr. i 2025 (−12 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 698 | 763 | 525 | 662 | 617 | −7 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 334.282 kr. i 2021 til 364.482 kr. i 2023 (+9 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 334 | 100 | 364 | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.412.630 kr. i 2021 til 1.303.546 kr. i 2025 (−8 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.413 | 173 | 1.285 | 979 | 1.304 | +33 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.101.704 kr. i 2021 til 1.014.026 kr. i 2025 (−8 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.102 | 133 | 1.002 | 760 | 1.014 | +33 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 5.590 | 5.102 | 6.343 | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.590 | 5.102 | 6.343 | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 62.849 kr. i 2021 til 1.576.816 kr. i 2025 (+2409 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 63 | 523 | 261 | 122 | 1.577 | +1188 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 253 | 615 | 374 | 7.370 | 8.305 | +13 % | |
| Aktiver i alt | 5.843 | 5.717 | 6.716 | 7.370 | 8.305 | +13 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 5.443.451 kr. i 2021 til 8.145.937 kr. i 2025 (+50 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5.443 | 5.576 | 6.501 | 7.199 | 8.146 | +13 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 399.499 kr. i 2021 til 159.033 kr. i 2025 (−60 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 399 | 141 | 216 | 171 | 159 | −7 % | |
| Passiver i alt | 5.843 | 5.717 | 6.716 | 7.370 | 8.305 | +13 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hvidovre — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Hvidovre