Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Mageløkken 17, 5953 Tranekær · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 2,8 % | -8,3 % | 7,1 % | 3,5 % | 18,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | 31,9 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 76 % | 66,4 % | 68,4 % | 66,2 % | 99,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 3,7 % | -12,5 % | 10,3 % | 5,2 % | 19,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 76 % | 66,4 % | 68,4 % | 66,2 % | 99,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 24 % | 33,6 % | 31,6 % | 33,8 % | 0,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | 31,9 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -7.096 kr. i 2025 til -11.156 kr. i 2026 (−57 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | -7 | -11 | −57 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 44.334 kr. i 2022 til 258.780 kr. i 2026 (+484 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 44 | -132 | 119 | 73 | 259 | +253 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 47.612 kr. i 2022 til 258.780 kr. i 2026 (+444 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 48 | -130 | 120 | 61 | 259 | +324 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.494 | 1.370 | 1.495 | 1.568 | 531 | −66 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 190.321 kr. i 2022 til 185.512 kr. i 2026 (−3 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 190 | 188 | 193 | 190 | 186 | −2 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 200 | 199 | 205 | 190 | 835 | +340 % | |
| Aktiver i alt | 1.694 | 1.570 | 1.700 | 1.758 | 1.366 | −22 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.287.205 kr. i 2022 til 1.354.136 kr. i 2026 (+5 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.287 | 1.043 | 1.163 | 1.163 | 1.354 | +16 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 594.974 kr. i 2025 til 12.000 kr. i 2026 (−98 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 595 | 12 | −98 % | |
| Passiver i alt | 1.694 | 1.570 | 1.700 | 1.758 | 1.366 | −22 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
7 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Tranekær — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Langeland