Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Gåsemosen 1, 5683 Haarby · Tømrer- og bygningssnedkeraktiviteter
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 6,5 | -0,2 | -0,1 | -0,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 14,5 % | -7,8 % | -8,9 % | -9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 242,8 % | 188,7 % | 515,6 % | 318,6 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 74,9 % | 76,3 % | 93,6 % | 86,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 19,3 % | -10,2 % | -9,5 % | -10,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 84.501 kr. | -5.880 kr. | -2.239 kr. | -1.900 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 74,9 % | 76,3 % | 93,6 % | 86,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 25,1 % | 23,7 % | 6,4 % | 13,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 222,6 % | 68,2 % | 425,5 % | 160,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 22.224 kr. i 2021 til -1.900 kr. i 2025 (−109 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 22 | 85 | -6 | -2 | -2 | +15 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 21.637 kr. i 2021 til -28.472 kr. i 2025 (−232 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 22 | 71 | -32 | -29 | -28 | +1 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 19.746 kr. i 2021 til -28.363 kr. i 2025 (−244 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 20 | 70 | -34 | -29 | -28 | +1 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 15.246 kr. i 2021 til -22.104 kr. i 2025 (−245 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 15 | 55 | -26 | -22 | -22 | +1 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 70 | 177 | 195 | 169 | 142 | −16 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 70 | 177 | 195 | 169 | 142 | −16 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 172.581 kr. i 2021 til 52.406 kr. i 2025 (−70 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 173 | 186 | 52 | 69 | 52 | −24 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 208 | 203 | 143 | 83 | 104 | +25 % | |
| Aktiver i alt | 278 | 380 | 338 | 252 | 246 | −2 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 229.599 kr. i 2021 til 213.683 kr. i 2025 (−7 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 230 | 285 | 258 | 236 | 214 | −9 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 43.070 kr. i 2021 til 32.676 kr. i 2025 (−24 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 43 | 84 | 76 | 16 | 33 | +103 % | |
| Passiver i alt | 278 | 380 | 338 | 252 | 246 | −2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | 1 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Haarby — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Assens