God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Bredkær Tværvej 24, 8250 Egå · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | -0,8 | -0,2 | -0,3 | -0,3 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 24,8 % | 16,7 % | 24,6 % | 40,9 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | 276,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 28,5 % | 40,1 % | 29,1 % | 27 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 87 % | 41,7 % | 84,5 % | 151,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -25.547 kr. | -6.752 kr. | -8.500 kr. | -10.134 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 28,5 % | 40,1 % | 29,1 % | 27 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 71,5 % | 59,9 % | 70,9 % | 73 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 152,4 % | >999 % | 270,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -25.547 kr. i 2023 til -10.134 kr. i 2026 (+60 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -26 | -7 | -9 | -10 | −19 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -57.576 kr. i 2023 til -42.163 kr. i 2026 (+27 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -58 | -39 | -41 | -42 | −4 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 258.814 kr. i 2023 til 498.954 kr. i 2026 (+93 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 259 | 215 | 272 | 499 | +83 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 268.049 kr. i 2023 til 504.608 kr. i 2026 (+88 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 268 | 220 | 277 | 505 | +82 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 875 | 1.118 | 845 | 957 | +13 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 875 | 1.118 | 845 | 957 | +13 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 14.383 kr. i 2023 til 271.092 kr. i 2026 (+1785 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 14 | 8 | 278 | 271 | −3 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 207 | 200 | 284 | 277 | −2 % | |
| Aktiver i alt | 1.082 | 1.317 | 1.129 | 1.234 | +9 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 308.049 kr. i 2023 til 332.674 kr. i 2026 (+8 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 308 | 528 | 328 | 333 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 773.502 kr. i 2023 til 800.841 kr. i 2026 (+4 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 774 | 784 | 790 | 801 | +1 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 5.000 kr. i 2024 til 100.225 kr. i 2026 (+1905 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 5 | 10 | 100 | +902 % | |
| Passiver i alt | 1.082 | 1.317 | 1.129 | 1.234 | +9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Egå — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aarhus