Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Nørreskovvænget 45, 6200 Aabenraa · Finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | -2,6 | -0,9 | -0,7 | -1,6 | 0,8 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 18,1 % | 22,7 % | 16,2 % | 16,7 % | 4,7 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 934,2 % | 595,1 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 96,2 % | 98,1 % | 98,8 % | 99,1 % | 98,8 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 18,8 % | 23,1 % | 16,4 % | 16,8 % | 4,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -61.639 kr. | -21.837 kr. | -17.630 kr. | -249.931 kr. | 33.379 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 96,2 % | 98,1 % | 98,8 % | 99,1 % | 98,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 3,8 % | 1,9 % | 1,2 % | 0,9 % | 1,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 838,9 % | 574,4 % | >999 % | >999 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -61.639 kr. i 2022 til 33.379 kr. i 2026 (+154 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -62 | -22 | -18 | -250 | 33 | +113 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -85.081 kr. i 2022 til -6.242 kr. i 2026 (+93 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -85 | -45 | -44 | -405 | -6 | +98 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 3.728.960 kr. i 2022 til 2.136.822 kr. i 2026 (−43 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.729 | 5.921 | 5.138 | 5.729 | 2.137 | −63 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 3.699.338 kr. i 2022 til 1.696.697 kr. i 2026 (−54 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.699 | 5.894 | 4.963 | 5.908 | 1.697 | −71 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 4.138 | 4.306 | 4.977 | 5.676 | 5.637 | −1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 15.703 | 19.631 | 22.649 | 26.771 | 26.513 | −1 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 19.841 | 23.937 | 27.626 | 32.448 | 32.149 | −1 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 565.137 kr. i 2022 til 3.995.822 kr. i 2026 (+607 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 565 | 2.004 | 2.912 | 2.778 | 3.996 | +44 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 629 | 2.076 | 2.964 | 3.015 | 4.101 | +36 % | |
| Aktiver i alt | 20.470 | 26.013 | 30.590 | 35.463 | 36.250 | +2 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 19.686.205 kr. i 2022 til 35.831.378 kr. i 2026 (+82 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 19.686 | 25.523 | 30.227 | 35.135 | 35.831 | +2 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 716.301 kr. i 2022 til 412.539 kr. i 2026 (−42 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 716 | 141 | 296 | 119 | 413 | +246 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 67.369 kr. i 2022 til 6.578 kr. i 2026 (−90 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 67 | 349 | 68 | 209 | 7 | −97 % | |
| Passiver i alt | 20.470 | 26.013 | 30.590 | 35.463 | 36.250 | +2 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aabenraa — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aabenraa