Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Fagotvej 39, 2730 Herlev · Produktion af film, videoer og TV-programmer
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 2,4 | -1,8 | -0,3 | 1,4 | -2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 23,4 % | -27,5 % | 24,6 % | 43,2 % | -96,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 16,1 % | 3,1 % | 56,1 % | 179,6 % | 157,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 32,6 % | 11,7 % | 33,1 % | 72,8 % | 45,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 71,8 % | -234,6 % | 74,2 % | 59,3 % | -213,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 93.806 kr. | -24.512 kr. | -9.737 kr. | 22.372 kr. | -11.934 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | -6,1 % | -28,6 % | 8,2 % | 54,6 % | 17,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 67,4 % | 88,3 % | 66,9 % | 27,2 % | 54,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 16,1 % | 2,5 % | 55,1 % | 14 % | 2,4 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 123.592 kr. i 2021 til -11.895 kr. i 2025 (−110 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 124 | -30 | -7 | 30 | -12 | −140 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 29.786 kr. i 2021 til 39 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 30 | -5 | 3 | 7 | 0 | −99 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 71.686 kr. i 2021 til -17.934 kr. i 2025 (−125 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 72 | -47 | -32 | 8 | -18 | −316 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 69.351 kr. i 2021 til -147.207 kr. i 2025 (−312 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 69 | -53 | 65 | 128 | -147 | −215 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 54.408 kr. i 2021 til -147.207 kr. i 2025 (−371 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 54 | -53 | 65 | 128 | -147 | −215 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 45 | 39 | 33 | 27 | 21 | −22 % | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 40 | 24 | 8 | 0 | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 125 | 125 | 125 | 125 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 210 | 188 | 166 | 152 | 21 | −86 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 21.893 kr. i 2021 til 2.011 kr. i 2025 (−91 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 22 | 4 | 98 | 11 | 2 | −82 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 22 | 5 | 100 | 145 | 132 | −9 % | |
| Aktiver i alt | 232 | 193 | 266 | 297 | 153 | −48 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 75.760 kr. i 2021 til 68.945 kr. i 2025 (−9 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 76 | 23 | 88 | 216 | 69 | −68 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 20.810 kr. i 2021 til 0 kr. i 2022 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 21 | 0 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 135.623 kr. i 2021 til 83.894 kr. i 2025 (−38 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 136 | 171 | 178 | 81 | 84 | +4 % | |
| Passiver i alt | 232 | 193 | 266 | 297 | 153 | −48 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 1 kr. i 2021 til 0 kr. i 2025 (−100 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1 | 1 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herlev — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herlev