Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Norvej 3, 4220 Korsør · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | — | 11,9 % | 14,2 % | 5,9 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 373,7 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | — | 84,9 % | 96,7 % | 98,9 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | 14,1 % | 14,7 % | 5,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 84,9 % | 96,7 % | 98,9 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 15,1 % | 3,3 % | 1,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 20,1 % | 600,1 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -37.904 kr. i 2021 til -56.263 kr. i 2025 (−48 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -38 | -32 | -41 | -63 | -56 | +11 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 395.408 kr. i 2024 til 386.034 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | – | – | 395 | 386 | −2 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -32.126 kr. i 2022 til -442.297 kr. i 2025 (−1277 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | -32 | -41 | -459 | -442 | +4 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 4.431.080 kr. i 2021 til 5.117.452 kr. i 2025 (+15 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 4.431 | 11.098 | 10.800 | 12.722 | 5.117 | −60 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 4.347.920 kr. i 2021 til 4.101.115 kr. i 2025 (−6 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 4.348 | 9.490 | 9.312 | 10.862 | 4.101 | −62 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 29.699 | 30.486 | 33.958 | 4.192 | 1.908 | −54 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 30.486 | 33.958 | 4.192 | 1.908 | −54 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 6.814.040 kr. i 2021 til 10.734.156 kr. i 2025 (+58 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.814 | 5.520 | 2.362 | 15.011 | 10.734 | −28 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 43.621 | 44.030 | 72.379 | 68.058 | −6 % | |
| Aktiver i alt | 65.963 | 74.107 | 77.988 | 76.571 | 69.966 | −9 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 56.457.742 kr. i 2021 til 69.170.494 kr. i 2025 (+23 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 56.458 | 62.947 | 66.207 | 74.069 | 69.170 | −7 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 11.159.335 kr. i 2022 til 795.275 kr. i 2025 (−93 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | – | 11.159 | 11.781 | 2.501 | 795 | −68 % | |
| Passiver i alt | 65.963 | 74.107 | 77.988 | 76.571 | 69.966 | −9 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
8 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Korsør — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Slagelse