Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Søndergade 13, 7830 Vinderup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 25,2 % | 17 % | 15,1 % | 9,6 % | 15,6 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | >999 % | 853,2 % | >999 % | 880,5 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 95,2 % | 93,5 % | 92,8 % | 93,5 % | 96,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 26,5 % | 18,2 % | 16,3 % | 10,2 % | 16,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 95,2 % | 93,5 % | 92,8 % | 93,5 % | 96,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 4,8 % | 6,5 % | 7,2 % | 6,5 % | 3,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 529,2 % | 660,6 % | 257 % | 840,4 % | 432,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 19.460 kr. i 2024 til 4.538 kr. i 2025 (−77 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | – | 19 | 5 | −77 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -350 kr. i 2021 til 4.538 kr. i 2025 (+1397 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -0 | -0 | -13 | 19 | 5 | −77 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 550.728 kr. i 2021 til 684.957 kr. i 2025 (+24 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 551 | 457 | 521 | 413 | 685 | +66 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 545.900 kr. i 2021 til 668.008 kr. i 2025 (+22 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 546 | 457 | 506 | 354 | 668 | +89 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | 1.154 | 1.154 | 2.707 | +135 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 50 | 50 | 132 | 132 | 132 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 50 | 50 | 1.286 | 1.286 | 2.839 | +121 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 554.787 kr. i 2021 til 712.071 kr. i 2025 (+28 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 555 | 1.147 | 620 | 2.029 | 712 | −65 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.113 | 2.639 | 2.059 | 2.412 | 1.451 | −40 % | |
| Aktiver i alt | 2.163 | 2.689 | 3.345 | 3.698 | 4.290 | +16 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 2.058.303 kr. i 2021 til 4.125.010 kr. i 2025 (+100 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.058 | 2.516 | 3.103 | 3.457 | 4.125 | +19 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 104.828 kr. i 2021 til 164.762 kr. i 2025 (+57 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 105 | 174 | 241 | 241 | 165 | −32 % | |
| Passiver i alt | 2.163 | 2.689 | 3.345 | 3.698 | 4.290 | +16 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Vinderup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Holstebro