Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Skatskovvej 72, 9620 Aalestrup · Forberedende byggepladsarbejder
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 8,9 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 49,6 % | 47,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 7 % | 58 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 71,8 % | 73,5 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 69,1 % | 64,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 303.846 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 71,8 % | 73,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 28,2 % | 26,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 3,6 % | 3,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||
| Nettoomsætning | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 103.878 kr. i 2024 til 303.846 kr. i 2025 (+193 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 104 | 304 | +193 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 103.878 kr. i 2024 til 269.846 kr. i 2025 (+160 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 104 | 270 | +160 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 102.520 kr. i 2024 til 267.420 kr. i 2025 (+161 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 103 | 267 | +161 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 79.970 kr. i 2024 til 208.155 kr. i 2025 (+160 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 80 | 208 | +160 % | |
| Balance | ||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 158 | 376 | +138 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 158 | 376 | +138 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 1.662 kr. i 2024 til 4.065 kr. i 2025 (+145 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 2 | 4 | +145 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3 | 64 | +1920 % | |
| Aktiver i alt | 161 | 440 | +173 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 115.700 kr. i 2024 til 323.855 kr. i 2025 (+180 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 116 | 324 | +180 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 45.543 kr. i 2024 til 110.565 kr. i 2025 (+143 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 46 | 111 | +143 % | |
| Passiver i alt | 161 | 440 | +173 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2024 til 0 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Aalestrup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Vesthimmerlands