Moderat
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Håndværkervangen 11, 5792 Årslev · Vejgodstransport
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 1 | 1,1 | 1,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | — | -3,4 % | 0 % | 3,5 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | 53 % | 73 % | 69,4 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | — | 20,5 % | 17,5 % | 18,8 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | — | -16,6 % | 0,2 % | 18,5 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 4.412.434 kr. | 7.595.464 kr. | 9.891.612 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | — | 20,5 % | 17,5 % | 18,8 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | — | 79,5 % | 82,5 % | 81,2 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | 0,1 % | 2,5 % | 5,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 16.169.361 kr. i 2021 til 27.660.858 kr. i 2025 (+71 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 16.169 | 19.673 | 17.739 | 24.408 | 27.661 | +13 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 14.356.906 kr. i 2021 til 17.769.246 kr. i 2025 (+24 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 14.357 | 14.733 | 13.303 | 16.812 | 17.769 | +6 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 1.355.563 kr. i 2021 til 3.175.891 kr. i 2025 (+134 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.356 | 4.491 | -751 | 1.304 | 3.176 | +144 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 1.399.718 kr. i 2021 til 2.031.627 kr. i 2025 (+45 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.400 | 4.543 | -1.458 | 58 | 2.032 | +3382 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 1.085.816 kr. i 2021 til 1.559.486 kr. i 2025 (+44 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.086 | 3.512 | -1.137 | 15 | 1.559 | +10433 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.059 | 2.310 | 27.731 | 31.809 | 35.123 | +10 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 100 | 143 | 0 | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.159 | 2.452 | 27.731 | 31.809 | 35.123 | +10 % | |
| Varebeholdninger | – | – | 195 | 715 | 405 | −43 % | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 1.306.989 kr. i 2021 til 818.283 kr. i 2025 (−37 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.307 | 1.867 | 15 | 251 | 818 | +226 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 8.569 | 10.087 | 5.654 | 7.266 | 9.621 | +32 % | |
| Aktiver i alt | 9.728 | 12.539 | 33.385 | 39.076 | 44.744 | +15 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.147.274 kr. i 2021 til 8.408.148 kr. i 2025 (+167 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.147 | 6.660 | 6.834 | 6.849 | 8.408 | +23 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 15.135.854 kr. i 2023 til 21.048.517 kr. i 2025 (+39 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | – | 15.136 | 21.392 | 21.049 | −2 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 6.227.366 kr. i 2021 til 13.861.213 kr. i 2025 (+123 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 6.227 | 5.270 | 10.666 | 9.961 | 13.861 | +39 % | |
| Passiver i alt | 9.728 | 12.539 | 33.385 | 39.076 | 44.744 | +15 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 23 kr. i 2021 til 27 kr. i 2025 (+17 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 23 | 23 | 21 | 25 | 27 | +8 % | |
8 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Årslev — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Faaborg-Midtfyn