Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Sønder Havvej 6, 6230 Rødekro · Udlejning af erhvervsejendomme
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 0,6 | 0,6 | 1,5 | 2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | -1,5 % | -1,9 % | 0,4 % | 1,5 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 162,2 % | 185,1 % | 148,7 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 67,5 % | 68,8 % | 67,8 % | 70 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | -2,2 % | -2,7 % | 0,7 % | 2,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -285.412 kr. | -253.700 kr. | 297.273 kr. | 503.843 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 67,5 % | 68,8 % | 67,8 % | 70 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 32,5 % | 31,2 % | 32,2 % | 30 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 81,4 % | 76,7 % | 109,7 % | 842,9 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 307.350 kr. i 2021 til 856.416 kr. i 2025 (+179 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 307 | 584 | 470 | 614 | 856 | +40 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 304.081 kr. i 2021 til 352.573 kr. i 2025 (+16 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 304 | 870 | 724 | 316 | 353 | +11 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -114.196 kr. i 2021 til 427.698 kr. i 2025 (+475 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -114 | -401 | -357 | 193 | 428 | +122 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -195.870 kr. i 2021 til 390.531 kr. i 2025 (+299 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -196 | -354 | -444 | 109 | 391 | +258 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -127.495 kr. i 2021 til 280.954 kr. i 2025 (+320 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -127 | -267 | -344 | 85 | 281 | +231 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 18.905 | 17.600 | 18.185 | 18.081 | 15.712 | −13 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 0 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 18.905 | 17.600 | 18.185 | 18.081 | 15.712 | −13 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | 0 | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 109.838 kr. i 2021 til 740.984 kr. i 2025 (+575 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 110 | 169 | 159 | 662 | 741 | +12 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 228 | 336 | 383 | 897 | 3.083 | +244 % | |
| Aktiver i alt | 19.133 | 17.936 | 18.568 | 18.978 | 18.795 | −1 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 9.819.700 kr. i 2021 til 13.149.189 kr. i 2025 (+34 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 9.820 | 12.110 | 12.783 | 12.868 | 13.149 | +2 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 7.119.500 kr. i 2021 til 5.557.763 kr. i 2025 (−22 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 7.120 | 5.619 | 5.578 | 5.506 | 5.558 | +1 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 2.193.720 kr. i 2021 til 87.910 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 2.194 | 207 | 207 | 604 | 88 | −85 % | |
| Passiver i alt | 19.133 | 17.936 | 18.568 | 18.978 | 18.795 | −1 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Rødekro — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Aabenraa