Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Skivumvej 93, 9240 Nibe · Anden udlejning af boliger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | 2,9 | 3 | 0,7 | 2,1 | 3,1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | 7 % | 5,5 % | -8,8 % | 15,6 % | 0,7 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 1,9 % | 1,5 % | 1,5 % | 2,8 % | 0,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 32,9 % | 37,3 % | 30,4 % | 39,5 % | 36,7 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 21,1 % | 14,6 % | -28,9 % | 39,7 % | 1,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | 47.145 kr. | 52.146 kr. | 11.688 kr. | 36.874 kr. | 60.238 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | 32,9 % | 37,3 % | 30,4 % | 39,5 % | 36,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 67,1 % | 62,7 % | 69,6 % | 60,5 % | 63,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 47.145 kr. i 2021 til 60.238 kr. i 2025 (+28 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 47 | 52 | 12 | 37 | 60 | +63 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 30.705 kr. i 2021 til 40.930 kr. i 2025 (+33 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 31 | 35 | -6 | 20 | 41 | +110 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 68.156 kr. i 2021 til 8.274 kr. i 2025 (−88 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 68 | 59 | -85 | 181 | 8 | −95 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 67.975 kr. i 2021 til 7.536 kr. i 2025 (−89 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 68 | 55 | -85 | 192 | 8 | −96 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 614 | 597 | 580 | 618 | 598 | −3 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 351 | 406 | 372 | 590 | 467 | −21 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 965 | 1.003 | 952 | 1.208 | 1.066 | −12 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 13 | 9 | 10 | 21 | 3 | −84 % | |
| Aktiver i alt | 978 | 1.012 | 962 | 1.229 | 1.069 | −13 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 321.876 kr. i 2021 til 392.289 kr. i 2025 (+22 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 322 | 377 | 293 | 485 | 392 | −19 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 654.946 kr. i 2021 til 676.542 kr. i 2025 (+3 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 655 | 635 | 670 | 744 | 677 | −9 % | |
| Passiver i alt | 978 | 1.012 | 962 | 1.229 | 1.069 | −13 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Nibe — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Vesthimmerlands