Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Maglemosevej 55, 2920 Charlottenlund · Anden udlejning af boliger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 3,6 | 4,7 | 5 | 4,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | 3,4 % | 7,8 % | 0,2 % | 2,4 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 80,6 % | 223,6 % | 71,2 % | 55,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | — | 25,9 % | 41,5 % | 33,9 % | 39 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 13,3 % | 18,8 % | 0,5 % | 6,1 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | 839.261 kr. | 1.437.168 kr. | 364.478 kr. | 700.450 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 25,9 % | 41,5 % | 33,9 % | 39 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 74,1 % | 58,5 % | 66,1 % | 61 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 78,5 % | 198,1 % | 0,2 % | 48,7 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra 1.170.268 kr. i 2021 til 825.066 kr. i 2025 (−29 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.170 | 1.029 | 1.738 | 390 | 825 | +111 % | |
| Personaleomkostninger🟢Personaleomkostninger faldt fra 363.181 kr. i 2021 til 124.616 kr. i 2025 (−66 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 363 | 190 | 301 | 26 | 125 | +379 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 723.034 kr. i 2021 til 629.495 kr. i 2025 (−13 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 723 | 742 | 1.371 | 313 | 629 | +101 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 598.685 kr. i 2021 til 353.476 kr. i 2025 (−41 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 599 | 592 | 1.029 | 26 | 353 | +1280 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 464.615 kr. i 2021 til 275.966 kr. i 2025 (−41 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 465 | 462 | 803 | 20 | 276 | +1272 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 10.703 | 11.010 | 8.229 | 10.187 | 10.330 | +1 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 20 | 20 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 10.703 | 11.010 | 8.229 | 10.207 | 10.350 | +1 % | |
| Varebeholdninger | 2.092 | 0 | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 76.338 kr. i 2021 til 1.026.629 kr. i 2025 (+1245 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 76 | 2.316 | 1.822 | 5 | 1.027 | +20445 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 2.318 | 2.378 | 2.055 | 2.266 | 1.178 | −48 % | |
| Aktiver i alt | 13.021 | 13.388 | 10.284 | 12.473 | 11.528 | −8 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 3.001.257 kr. i 2021 til 4.500.659 kr. i 2025 (+50 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.001 | 3.463 | 4.266 | 4.225 | 4.501 | +7 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 6.791.998 kr. i 2021 til 4.921.310 kr. i 2025 (−28 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 6.792 | 6.976 | 5.099 | 5.064 | 4.921 | −3 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 3.227.654 kr. i 2021 til 2.106.225 kr. i 2025 (−35 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.228 | 2.949 | 919 | 3.184 | 2.106 | −34 % | |
| Passiver i alt | 13.021 | 13.388 | 10.284 | 12.473 | 11.528 | −8 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Charlottenlund — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte