Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Blidahpark 6, 2900 Hellerup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 69 % | 144,2 % | 24,5 % | 63,4 % | -1,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 969,9 % | >999 % | 513,9 % | 949,8 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 89,7 % | 91,8 % | 80,6 % | 89,5 % | 90,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 76,9 % | 157,2 % | 30,4 % | 70,9 % | -1,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 89,7 % | 91,8 % | 80,6 % | 89,5 % | 90,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 10,3 % | 8,2 % | 19,4 % | 10,5 % | 9,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 512,9 % | 21,2 % | 30,4 % | 201,1 % | 120,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 781.158 kr. i 2021 til 842.288 kr. i 2025 (+8 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 781 | 817 | 462 | 720 | 842 | +17 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 455.995 kr. i 2021 til 1.089.652 kr. i 2025 (+139 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 456 | 451 | 0 | – | 1.090 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 325.163 kr. i 2021 til -247.364 kr. i 2025 (−176 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 325 | – | – | – | -247 | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 691.280 kr. i 2021 til -56.054 kr. i 2025 (−108 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 691 | – | 574 | 2.965 | -56 | −102 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 616.634 kr. i 2021 til -66.513 kr. i 2025 (−111 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 617 | 508 | 338 | 2.710 | -67 | −102 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | 1 | 0 | 86 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | – | – | 1 | 0 | 86 | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 472.815 kr. i 2021 til 465.282 kr. i 2025 (−2 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 473 | 6 | 82 | 905 | 465 | −49 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 894 | 352 | 1.380 | 4.271 | 4.057 | −5 % | |
| Aktiver i alt | 894 | 352 | 1.381 | 4.271 | 4.143 | −3 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 801.980 kr. i 2021 til 3.755.167 kr. i 2025 (+368 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 802 | 323 | 1.112 | 3.822 | 3.755 | −2 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 92.193 kr. i 2021 til 387.490 kr. i 2025 (+320 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 92 | 29 | 268 | 450 | 387 | −14 % | |
| Passiver i alt | 894 | 352 | 1.381 | 4.271 | 4.143 | −3 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Hellerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Gentofte