Finansiel kreditstyrke
BETAGod
Confidence 59%
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Højsletten 20, 5690 Tommerup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 83,1 % | 37,7 % | -59,1 % | -73,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Soliditetsgrad | 100 % | 100 % | 100 % | 100 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 83,1 % | 37,7 % | -59,1 % | -73,8 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 100 % | 100 % | 100 % | 100 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0 % | 0 % | 0 % | 0 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste | – | – | – | – | – | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 196.914 kr. i 2022 til -91.431 kr. i 2025 (−146 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 197 | 143 | -142 | -91 | +36 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 196.914 kr. i 2022 til -101.431 kr. i 2025 (−152 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 197 | 143 | -141 | -101 | +28 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 237 | 280 | 38 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 237 | 280 | 38 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | – | 100 | 201 | 138 | −32 % | |
| Aktiver i alt | 237 | 380 | 239 | 138 | −42 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 236.914 kr. i 2022 til 137.518 kr. i 2025 (−42 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 237 | 380 | 239 | 138 | −42 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt | – | – | – | – | – | |
| Passiver i alt | 237 | 380 | 239 | 138 | −42 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske