God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Ved Amagerbanen 33E, 2300 København S · Produktion af film, videoer og TV-programmer
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | -29,1 % | 13,7 % | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | -29,1 % | 13,7 % | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -35,2 % | 21,2 % | 13,3 % | 8,3 % | 2,1 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | 171,7 % | 361,8 % | 361,8 % | 213,5 % | 147,2 % | God | |
| Soliditetsgrad | 43,1 % | 83,3 % | 83,3 % | 69,1 % | 39,5 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | -81,5 % | 25,5 % | 16 % | 12 % | 5,2 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | -58.235 kr. | 15.877 kr. | 10.259 kr. | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 43,1 % | 83,3 % | 83,3 % | 69,1 % | 39,5 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 56,9 % | 16,7 % | 16,7 % | 30,9 % | 60,5 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 169 % | 361,8 % | — | 213,5 % | 147,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning🔴Nettoomsætning faldt fra 200.176 kr. i 2021 til 115.600 kr. i 2022 (−42 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 200 | 116 | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -58.235 kr. i 2021 til 5.215 kr. i 2025 (+109 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -58 | 16 | 10 | 11 | 5 | −54 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | 0 | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -58.235 kr. i 2021 til 5.215 kr. i 2025 (+109 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -58 | 16 | 10 | 11 | 5 | −54 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -59.266 kr. i 2021 til 5.215 kr. i 2025 (+109 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -59 | 15 | 10 | 11 | 5 | −54 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -73.735 kr. i 2021 til 5.215 kr. i 2025 (+107 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -74 | 15 | 9 | 7 | 5 | −24 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | 28 | – | 28 | 28 | 0 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 5 | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 5 | 28 | 28 | 28 | 28 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 201.394 kr. i 2021 til 226.077 kr. i 2025 (+12 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 201 | 43 | – | 54 | 226 | +316 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 205 | 43 | 43 | 54 | 226 | +316 % | |
| Aktiver i alt | 210 | 71 | 71 | 82 | 254 | +208 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 90.422 kr. i 2021 til 100.463 kr. i 2025 (+11 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 90 | 59 | 59 | 57 | 100 | +77 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 119.172 kr. i 2021 til 153.612 kr. i 2025 (+29 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 119 | 12 | 12 | 25 | 154 | +503 % | |
| Passiver i alt | 210 | 71 | 71 | 82 | 254 | +208 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 2 | – | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København S — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København