God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
H.C. Ørsteds Vej 39C, 1879 Frederiksberg C · Investering for egen regning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 9 % | -0,4 % | -2,2 % | 0,8 % | 0,5 % | Svag | |
| Likviditetsgrad 1 | >999 % | 465,6 % | 24,8 % | 959,5 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 60,8 % | 73,9 % | 66,8 % | 68,5 % | 74,1 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 14,8 % | -0,5 % | -3,2 % | 1,2 % | 0,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 60,8 % | 73,9 % | 66,8 % | 68,5 % | 74,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 39,2 % | 26,1 % | 33,2 % | 31,5 % | 25,9 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 1,4 % | — | 1,1 % | 0,4 % | 4,5 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -56.497 kr. i 2021 til -15.620 kr. i 2025 (+72 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -56 | -43 | -32 | -13 | -16 | −19 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -56.497 kr. i 2021 til -15.620 kr. i 2025 (+72 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -56 | -43 | -32 | -13 | -16 | −19 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 875.444 kr. i 2021 til 34.987 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 875 | -30 | -166 | 90 | 35 | −61 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 865.367 kr. i 2021 til 34.987 kr. i 2025 (−96 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 865 | -30 | -181 | 65 | 35 | −46 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 5.878 | 7.669 | 8.213 | 904 | 1.055 | +17 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 5.878 | 7.669 | 8.213 | 904 | 1.055 | +17 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 5.000 kr. i 2021 til 2.925 kr. i 2025 (−42 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5 | – | 8 | 3 | 3 | 0 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 3.711 | 163 | 176 | 7.195 | 6.481 | −10 % | |
| Aktiver i alt | 9.589 | 7.832 | 8.390 | 8.099 | 7.537 | −7 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 5.833.933 kr. i 2021 til 5.585.116 kr. i 2025 (−4 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 5.834 | 5.789 | 5.607 | 5.550 | 5.585 | +1 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 3.388.000 kr. i 2021 til 1.887.211 kr. i 2025 (−44 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 3.388 | 2.009 | 2.072 | 1.799 | 1.887 | +5 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 366.878 kr. i 2021 til 64.431 kr. i 2025 (−82 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 367 | 35 | 710 | 750 | 64 | −91 % | |
| Passiver i alt | 9.589 | 7.832 | 8.390 | 8.099 | 7.537 | −7 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
9 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Frederiksberg C — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Frederiksberg