Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Holsteinsgade 9, 2100 København Ø · Virksomhedsrådgivning og anden ledelsesrådgivning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2024.
Seneste regnskabsår 2024
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | 86,6 % | 94,9 % | 89,9 % | 67,5 % | Ingen vurdering | |
| Overskudsgrad | -3,3 % | 24,7 % | 42,3 % | -41,6 % | Ingen vurdering | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -2,3 % | 23,8 % | 37,5 % | -71,9 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 96,7 % | 139,5 % | 207,8 % | 110,9 % | Tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 29,1 % | 44 % | 56,4 % | 44 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -8 % | 54 % | 66,4 % | -163,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 29,1 % | 44 % | 56,4 % | 44 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 70,9 % | 56 % | 43,6 % | 56 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 96,7 % | 120 % | 197 % | 77 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | Ændring2023 → 2024 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning🟢Nettoomsætning steg fra 89.011 kr. i 2021 til 183.296 kr. i 2024 (+106 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 89 | 228 | 483 | 183 | −62 % | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 77.083 kr. i 2021 til 123.739 kr. i 2024 (+61 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 77 | 216 | 434 | 124 | −72 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -2.917 kr. i 2021 til -76.261 kr. i 2024 (−2514 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3 | 56 | 204 | -76 | −137 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -2.952 kr. i 2021 til -75.803 kr. i 2024 (−2468 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3 | 56 | 204 | -76 | −137 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -2.952 kr. i 2021 til -75.803 kr. i 2024 (−2468 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -3 | 44 | 159 | -76 | −148 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 40 | 40 | 40 | 40 | 0 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 40 | 40 | 40 | 40 | 0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 87.474 kr. i 2021 til 45.486 kr. i 2024 (−48 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 87 | 123 | 366 | 45 | −88 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 87 | 143 | 386 | 65 | −83 % | |
| Aktiver i alt | 127 | 183 | 426 | 105 | −75 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 37.048 kr. i 2021 til 46.430 kr. i 2024 (+25 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 37 | 81 | 240 | 46 | −81 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 90.426 kr. i 2021 til 59.056 kr. i 2024 (−35 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 90 | 103 | 186 | 59 | −68 % | |
| Passiver i alt | 127 | 183 | 426 | 105 | −75 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | – | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i København Ø — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i København