God
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Banegraven 13, 3550 Slangerup · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | — | 1,1 % | 1,6 % | 19,1 % | -51,5 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | >999 % | >999 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | 99,3 % | 99,3 % | 99,4 % | 97,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 1,2 % | 1,6 % | 19,2 % | -52,7 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | — | 99,3 % | 99,3 % | 99,4 % | 97,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 0,7 % | 0,7 % | 0,6 % | 2,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 15,1 % | 57,3 % | 14,2 % | >999 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.250 kr. i 2021 til -8.188 kr. i 2025 (−31 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -6 | -6 | -10 | -8 | -8 | 0 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 209.322 kr. i 2021 til -447.160 kr. i 2025 (−314 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 209 | 34 | 45 | 662 | -447 | −168 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 207.267 kr. i 2021 til -450.834 kr. i 2025 (−318 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 207 | 31 | 45 | 658 | -451 | −168 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.478 | 1.500 | 1.532 | 2.178 | 0 | −100 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.478 | 1.500 | 1.532 | 2.178 | 0 | −100 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 499.488 kr. i 2021 til 502.618 kr. i 2025 (+1 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 499 | 3 | 11 | 3 | 503 | +17902 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1.229 | 1.238 | 1.252 | 1.266 | 876 | −31 % | |
| Aktiver i alt | 2.707 | 2.739 | 2.784 | 3.443 | 876 | −75 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 2.689.268 kr. i 2021 til 855.893 kr. i 2025 (−68 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.689 | 2.721 | 2.765 | 3.424 | 856 | −75 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 17.656 kr. i 2021 til 19.968 kr. i 2025 (+13 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 18 | 18 | 19 | 20 | 20 | +2 % | |
| Passiver i alt | 2.707 | 2.739 | 2.784 | 3.443 | 876 | −75 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 0 % | |
4 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Slangerup — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Frederikssund