Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Monbjergvej 19, 8752 Østbirk · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -4,2 % | 9,2 % | 21,1 % | 20,5 % | 29 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 35,7 % | 3,1 % | 0,2 % | 0 % | 1,2 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 5,6 % | 11,7 % | 30,3 % | 33,6 % | 47,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | -74,5 % | 78,6 % | 69,6 % | 61,1 % | 61,4 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 5,6 % | 11,7 % | 30,3 % | 33,6 % | 47,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 94,4 % | 88,3 % | 69,7 % | 66,4 % | 52,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 18,6 % | 0,7 % | 0,2 % | 0 % | 1,2 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -11.139 kr. i 2021 til -17.517 kr. i 2025 (−57 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -11 | -9 | -11 | -13 | -18 | −34 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -21.250 kr. i 2021 til 726.155 kr. i 2025 (+3517 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -21 | 97 | 245 | 362 | 726 | +101 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -17.079 kr. i 2021 til 726.155 kr. i 2025 (+4352 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -17 | 84 | 245 | 362 | 726 | +101 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 399 | 903 | 1.160 | 1.761 | 2.491 | +41 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 399 | 903 | 1.160 | 1.761 | 2.491 | +41 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 4.541 kr. i 2021 til 15.607 kr. i 2025 (+244 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 5 | 3 | 1 | 0 | 16 | +3744 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 9 | 13 | 1 | 0 | 16 | +3744 % | |
| Aktiver i alt | 407 | 916 | 1.161 | 1.761 | 2.507 | +42 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 22.921 kr. i 2021 til 1.182.757 kr. i 2025 (+5060 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 23 | 107 | 352 | 592 | 1.183 | +100 % | |
| Langfristet gæld i alt🟢Langfristet gæld i alt faldt fra 360.042 kr. i 2021 til 0 kr. i 2023 (−100 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 360 | 374 | 0 | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 24.420 kr. i 2021 til 1.323.965 kr. i 2025 (+5322 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 24 | 434 | 809 | 1.169 | 1.324 | +13 % | |
| Passiver i alt | 407 | 916 | 1.161 | 1.761 | 2.507 | +42 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Østbirk — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Horsens