Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Finlandsvej 7A, 5700 Svendborg · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 51,2 % | 26,2 % | 17,5 % | -15,7 % | -12,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | — | — | — | 24,8 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 79,9 % | 92 % | 88,8 % | 94,4 % | 94,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 64 % | 28,4 % | 19,7 % | -16,7 % | -12,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 79,9 % | 92 % | 88,8 % | 94,4 % | 94,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 20,1 % | 8 % | 11,2 % | 5,6 % | 5,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.875 kr. i 2021 til -13.125 kr. i 2025 (−91 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -7 | -9 | -9 | -13 | −51 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 1.098.695 kr. i 2021 til -581.648 kr. i 2025 (−153 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.099 | 636 | 518 | -846 | -582 | +31 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 1.100.895 kr. i 2021 til -575.852 kr. i 2025 (−152 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.101 | 638 | 522 | -841 | -576 | +32 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | 4.675 | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.794 | 2.265 | 2.806 | 5.235 | 4.675 | −11 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Omsætningsaktiver i alt | 357 | 172 | 174 | 109 | 68 | −38 % | |
| Aktiver i alt | 2.152 | 2.437 | 2.980 | 5.344 | 4.743 | −11 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 1.719.813 kr. i 2021 til 4.468.654 kr. i 2025 (+160 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 1.720 | 2.244 | 2.647 | 5.045 | 4.469 | −11 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt | – | – | – | – | 274 | – | |
| Passiver i alt | 2.152 | 2.437 | 2.980 | 5.344 | 4.743 | −11 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | – | |
5 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Svendborg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Svendborg