Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Håndværkervej 15C, 6710 Esbjerg V · Engroshandel med beklædning
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2026.
Seneste regnskabsår 2026
| Nøgletal | 2024 | 2025 | 2026 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 18,7 % | 36,5 % | 34,1 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | 159,8 % | 239,8 % | 237,1 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | 41 % | 48,4 % | 49,6 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 45,5 % | 75,4 % | 68,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 41 % | 48,4 % | 49,6 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 59 % | 51,6 % | 50,4 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 28,1 % | 133,3 % | 135,1 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2024 | 2025 | 2026 | Ændring2025 → 2026 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 44.659 kr. i 2024 til 943.234 kr. i 2026 (+2012 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 45 | 297 | 943 | +218 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | 91 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra 44.659 kr. i 2024 til 847.682 kr. i 2026 (+1798 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 45 | 297 | 848 | +185 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra 43.257 kr. i 2024 til 846.924 kr. i 2026 (+1858 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 43 | 291 | 847 | +192 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra 33.423 kr. i 2024 til 660.430 kr. i 2026 (+1876 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 33 | 225 | 660 | +193 % | |
| Balance | |||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 10 | 10 | 61 | +495 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 10 | 10 | 61 | +495 % | |
| Varebeholdninger | 108 | 209 | 656 | +214 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 29.718 kr. i 2024 til 1.067.902 kr. i 2026 (+3493 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 30 | 337 | 1.068 | +217 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 169 | 607 | 1.874 | +209 % | |
| Aktiver i alt | 179 | 617 | 1.935 | +214 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 73.423 kr. i 2024 til 959.039 kr. i 2026 (+1206 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 73 | 299 | 959 | +221 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 65.340 kr. i 2025 til 185.494 kr. i 2026 (+184 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 65 | 185 | +184 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 105.781 kr. i 2024 til 790.324 kr. i 2026 (+647 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 106 | 253 | 790 | +212 % | |
| Passiver i alt | 179 | 617 | 1.935 | +214 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | 1 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Esbjerg V — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Esbjerg