Acceptabel
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Marielundvej 20, 2730 Herlev · Almindelig rengøring i bygninger
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | 1 | 1,1 | 1 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | -539,3 % | 1,5 % | 2,7 % | 13,8 % | 6,7 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 20 % | 90 % | 95,9 % | 36 % | 46,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | -400,1 % | -2,2 % | 0,8 % | 14,6 % | 18,7 % | Tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | 134,8 % | -67,4 % | 316,5 % | 94,6 % | 35,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | 207.519 kr. | 809.733 kr. | 489.330 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | -400,1 % | -2,2 % | 0,8 % | 14,6 % | 18,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 500,1 % | 102,2 % | 99,2 % | 85,4 % | 81,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 20 % | 31 % | 28,7 % | 1,3 % | 16,2 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -154.651 kr. i 2021 til 13.525.378 kr. i 2025 (+8846 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -155 | 13.174 | 13.796 | 12.547 | 13.525 | +8 % | |
| Personaleomkostninger🔴Personaleomkostninger steg fra 0 kr. i 2021 til 13.036.048 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 0 | 13.117 | 13.589 | 11.738 | 13.036 | +11 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -154.651 kr. i 2021 til 440.690 kr. i 2025 (+385 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -155 | 57 | 147 | 761 | 441 | −42 % | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -154.997 kr. i 2021 til 403.273 kr. i 2025 (+360 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -155 | 46 | 100 | 722 | 403 | −44 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -154.997 kr. i 2021 til 300.357 kr. i 2025 (+294 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -155 | 46 | 100 | 555 | 300 | −46 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | 243 | 182 | 134 | 85 | −36 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | 2.647 | 2.695 | +2 % | |
| Anlægsaktiver i alt | – | 243 | 182 | 2.781 | 2.780 | −0 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 28.739 kr. i 2021 til 588.651 kr. i 2025 (+1948 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 29 | 972 | 1.065 | 46 | 589 | +1192 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 29 | 2.822 | 3.565 | 1.234 | 1.701 | +38 % | |
| Aktiver i alt | 29 | 3.065 | 3.747 | 4.014 | 4.481 | +12 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -114.997 kr. i 2021 til 836.935 kr. i 2025 (+828 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -115 | -69 | 32 | 587 | 837 | +43 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 143.736 kr. i 2021 til 3.644.554 kr. i 2025 (+2436 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 144 | 3.134 | 3.716 | 3.428 | 3.645 | +6 % | |
| Passiver i alt | 29 | 3.065 | 3.747 | 4.014 | 4.481 | +12 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🔴Gennemsnitligt antal medarbejdere faldt fra 45 kr. i 2022 til 41 kr. i 2025 (−9 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 45 | 42 | 38 | 41 | +8 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herlev — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herlev