Stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Bakkevej 1, 6261 Bredebro · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | Kan ikke beregnes — nævneren er nul | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 33,2 % | 8,9 % | 7 % | 4,8 % | Tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 11,5 % | 550 % | 41,9 % | 16,6 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 99,9 % | 99,8 % | 98,9 % | 97,7 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 33,2 % | 8,9 % | 7,1 % | 4,9 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 99,9 % | 99,8 % | 98,9 % | 97,7 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 0,1 % | 0,2 % | 1,1 % | 2,3 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 0 % | 534,5 % | 41,9 % | 16,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | – | – | 0 | 0 | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra -9.565 kr. i 2022 til -7.800 kr. i 2025 (+18 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -10 | -6 | -7 | -8 | −7 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🟢Primært resultat (EBIT) steg fra -9.565 kr. i 2022 til -7.800 kr. i 2025 (+18 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -10 | -6 | -7 | -8 | −7 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 3.082.818 kr. i 2022 til 548.236 kr. i 2025 (−82 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.083 | 897 | 761 | 548 | −28 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 3.083.918 kr. i 2022 til 548.236 kr. i 2025 (−82 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 3.084 | 899 | 758 | 548 | −28 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 9.294 | 9.997 | 10.769 | 11.334 | +5 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 9.294 | 9.997 | 10.769 | 11.334 | +5 % | |
| Varebeholdninger | 0 | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 0 kr. i 2022 til 43.452 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 82 | 48 | 43 | −9 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 1 | 85 | 48 | 43 | −9 % | |
| Aktiver i alt | 9.295 | 10.082 | 10.817 | 11.377 | +5 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra 9.285.887 kr. i 2022 til 11.116.138 kr. i 2025 (+20 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 9.286 | 10.067 | 10.703 | 11.116 | +4 % | |
| Langfristet gæld i alt | 0 | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 9.565 kr. i 2022 til 261.135 kr. i 2025 (+2630 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 10 | 15 | 114 | 261 | +128 % | |
| Passiver i alt | 9.295 | 10.082 | 10.817 | 11.377 | +5 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 1 | 0 | 0 | – | |
3 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Bredebro — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Tønder