Meget stærk
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Højvangs Alle 63, 6700 Esbjerg · Udlejning og leasing af andet materiel, udstyr og andre materielle aktiver til events
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | 74,5 % | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | 74,5 % | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | -106,7 % | -0,5 % | 88,2 % | 50,3 % | Meget god | |
| Likviditetsgrad 1 | — | >999 % | 141,1 % | 257,7 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | -89,5 % | -46,1 % | 29,1 % | 61,2 % | Meget god | |
| Egenkapitalens forrentning | 119,3 % | 1,1 % | 302,6 % | 82,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | -89,5 % | -46,1 % | 29,1 % | 61,2 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 189,5 % | 146,1 % | 70,9 % | 38,8 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | >999 % | 138,2 % | 256 % | Ingen vurdering |
Regnskabet er et delår (perioden slutter 2025-09-30). Indtjening og afkast er beregnet på seneste 12 måneders resultat, mens soliditet og likviditet er et øjebliksbillede på statusdagen.
delårsregnskab på 273 dage uden sammenlignelige tal (mangler samme delår året før): resultatnøgletal er periodens egne og ikke sammenlignelige med et helår · negativ egenkapital er reetableret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | ||||||
| Nettoomsætning | 219 | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🟢Bruttofortjeneste steg fra 163.157 kr. i 2022 til 630.005 kr. i 2025 (+286 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 163 | 4 | 420 | 630 | +50 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | 0 | 0 | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra 163.068 kr. i 2022 til 4.001 kr. i 2023 (−98 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 163 | 4 | – | – | – | |
| Resultat før skat🟢Resultat før skat steg fra -238.813 kr. i 2022 til 597.578 kr. i 2025 (+350 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -239 | -69 | 386 | 598 | +55 % | |
| Årets resultat🟢Årets resultat steg fra -238.813 kr. i 2022 til 460.782 kr. i 2025 (+293 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -239 | -2 | 301 | 461 | +53 % | |
| Balance | ||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 0 | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | 67 | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 0 | 67 | – | – | – | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 220.275 kr. i 2022 til 909.271 kr. i 2025 (+313 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 220 | 370 | 334 | 909 | +172 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 224 | 370 | 341 | 915 | +168 % | |
| Aktiver i alt | 224 | 437 | 341 | 915 | +168 % | |
| Egenkapital i alt🟢Egenkapital i alt steg fra -200.225 kr. i 2022 til 560.190 kr. i 2025 (+380 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | -200 | -201 | 99 | 560 | +464 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 424.000 kr. i 2022 til 628.880 kr. i 2023 (+48 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 424 | 629 | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🔴Kortfristede gældsforpligtelser i alt steg fra 9.349 kr. i 2023 til 355.213 kr. i 2025 (+3699 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | – | 9 | 242 | 355 | +47 % | |
| Passiver i alt | 224 | 437 | 341 | 915 | +168 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | – | – | – | 0 | – | |
2 offentlige roller · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Esbjerg — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Esbjerg