Meget svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Højmarks Alle 1, 8920 Randers NV · Traditionelle, komplementære og alternative behandlingsformer
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | 0,3 | 0,1 | 0,1 | -0,2 | Ingen vurdering | |
| Afkastningsgrad | — | -23,8 % | -91 % | -14,5 % | -43,7 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | — | 730,4 % | 218,2 % | 449,2 % | >999 % | Meget god | |
| Soliditetsgrad | — | -23 % | -133,4 % | -194,9 % | -328,1 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Egenkapitalens forrentning | — | 103,5 % | 68,2 % | 7,5 % | 13,3 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | -496.467 kr. | -783.327 kr. | -25.884 kr. | -76.201 kr. | Ingen vurdering | |
| Materiel soliditetsgrad | — | -23 % | -133,4 % | -194,9 % | -328,1 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | — | 123 % | 233,4 % | 294,9 % | 428,1 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | — | 305,8 % | 117,1 % | 355,7 % | >999 % | Ingen vurdering |
negativ egenkapital er forværret
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -18.407 kr. i 2021 til -76.201 kr. i 2025 (−314 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -18 | 537 | 175 | 51 | -76 | −250 % | |
| Personaleomkostninger | 0 | 1.033 | 958 | 77 | 0 | −100 % | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT)🔴Primært resultat (EBIT) faldt fra -34.039 kr. i 2021 til -510.538 kr. i 2025 (−1400 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -34 | -1.319 | -2.033 | -463 | -511 | −10 % | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra -36.260 kr. i 2021 til -533.135 kr. i 2025 (−1370 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -36 | -1.355 | -2.058 | -484 | -533 | −10 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra -36.260 kr. i 2021 til -533.135 kr. i 2025 (−1370 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -36 | -1.057 | -2.188 | -258 | -533 | −106 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | 1.990 | 3.580 | 1.900 | 1.496 | 967 | −35 % | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.990 | 3.580 | 1.900 | 1.496 | 967 | −35 % | |
| Varebeholdninger | 12 | 25 | 25 | 25 | 25 | 0 % | |
| Likvide beholdninger🟢Likvide beholdninger steg fra 201.726 kr. i 2021 til 220.717 kr. i 2025 (+9 %). Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 202 | 360 | 271 | 224 | 221 | −2 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 640 | 860 | 506 | 283 | 253 | −11 % | |
| Aktiver i alt | 2.630 | 4.440 | 2.406 | 1.780 | 1.220 | −31 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 35.984 kr. i 2021 til -4.000.874 kr. i 2025 (−11218 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 36 | -1.021 | -3.209 | -3.468 | -4.001 | −15 % | |
| Langfristet gæld i alt🔴Langfristet gæld i alt steg fra 2.001.154 kr. i 2021 til 5.210.132 kr. i 2025 (+160 %). Stigende værdi er normalt negativt for denne post. | 2.001 | 5.226 | 5.383 | 5.184 | 5.210 | +0 % | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 592.746 kr. i 2021 til 10.331 kr. i 2025 (−98 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 593 | 118 | 232 | 63 | 10 | −84 % | |
| Passiver i alt | 2.630 | 4.440 | 2.406 | 1.780 | 1.220 | −31 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere | 0 | 2 | 2 | 1 | 0 | −100 % | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Randers NV — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Randers