Svag
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Grønsvinget 40A, 2730 Herlev · Ikke-finansielle holdingselskaber
En samlet, algoritmisk score baseret på virksomhedens offentlige regnskabsdata for 2025.
Seneste regnskabsår 2025
| Nøgletal | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Udvikling | Vurdering |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Dækningsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Overskudsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Kapacitetsgrad | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Afkastningsgrad | 16,8 % | -11,5 % | -32,9 % | -7,2 % | -24 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Likviditetsgrad 1 | 46,9 % | 75,4 % | 58 % | 37,5 % | 32,3 % | Ikke tilfredsstillende | |
| Soliditetsgrad | 66,9 % | 72,7 % | 57,1 % | 50,1 % | 29 % | God | |
| Egenkapitalens forrentning | 25,2 % | -15,9 % | -57,6 % | -14,4 % | -82,6 % | Ingen vurdering | |
| EBITDA | — | — | — | — | — | Ikke rapporteret — virksomheden indberetter ikke de nødvendige regnskabsposter | |
| Materiel soliditetsgrad | 66,9 % | 72,7 % | 57,1 % | 50,1 % | 29 % | Ingen vurdering | |
| Gældsandel | 33,1 % | 27,3 % | 42,9 % | 49,9 % | 71 % | Ingen vurdering | |
| Kontantdækning | 20,8 % | 11,6 % | 13,9 % | 24,9 % | 19,6 % | Ingen vurdering |
Branchepercentiler vises for betalingsevne, indtjening og finansiel robusthed under Overblik. For de øvrige nøgletal er benchmark ikke beregnet endnu.
Beløb i tkr., medmindre andet er angivet.
| 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | Ændring2024 → 2025 | Udvikling | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Resultatregnskab | |||||||
| Nettoomsætning | – | – | – | – | – | – | |
| Bruttofortjeneste🔴Bruttofortjeneste faldt fra -6.876 kr. i 2021 til -9.327 kr. i 2025 (−36 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | -7 | -8 | -8 | -9 | -9 | −8 % | |
| Personaleomkostninger | – | – | – | – | – | – | |
| Afskrivninger | – | – | – | – | – | – | |
| Primært resultat (EBIT) | – | – | – | – | – | – | |
| Resultat før skat🔴Resultat før skat faldt fra 356.153 kr. i 2021 til -237.565 kr. i 2025 (−167 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 356 | -213 | -428 | -101 | -238 | −134 % | |
| Årets resultat🔴Årets resultat faldt fra 360.353 kr. i 2021 til -227.928 kr. i 2025 (−163 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 360 | -188 | -412 | -82 | -228 | −178 % | |
| Balance | |||||||
| Immaterielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Materielle anlægsaktiver i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Finansielle anlægsaktiver i alt | 1.807 | 1.295 | 940 | 926 | 733 | −21 % | |
| Anlægsaktiver i alt | 1.807 | 1.295 | 940 | 926 | 733 | −21 % | |
| Varebeholdninger | – | – | – | – | – | – | |
| Likvide beholdninger🔴Likvide beholdninger faldt fra 147.452 kr. i 2021 til 132.132 kr. i 2025 (−10 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 147 | 52 | 75 | 141 | 132 | −7 % | |
| Omsætningsaktiver i alt | 332 | 336 | 312 | 213 | 218 | +2 % | |
| Aktiver i alt | 2.140 | 1.631 | 1.252 | 1.139 | 950 | −17 % | |
| Egenkapital i alt🔴Egenkapital i alt faldt fra 1.430.363 kr. i 2021 til 275.893 kr. i 2025 (−81 %). Faldende værdi er normalt negativt for denne post. | 1.430 | 1.185 | 714 | 571 | 276 | −52 % | |
| Langfristet gæld i alt | – | – | – | – | – | – | |
| Kortfristede gældsforpligtelser i alt🟢Kortfristede gældsforpligtelser i alt faldt fra 709.245 kr. i 2021 til 674.304 kr. i 2025 (−5 %). Faldende værdi er normalt positivt for denne post. | 709 | 446 | 538 | 568 | 674 | +19 % | |
| Passiver i alt | 2.140 | 1.631 | 1.252 | 1.139 | 950 | −17 % | |
| Gennemsnitligt antal medarbejdere🟢Gennemsnitligt antal medarbejdere steg fra 0 kr. i 2021 til 1 kr. i 2025. Stigende værdi er normalt positivt for denne post. | 0 | 0 | 0 | 0 | 1 | – | |
1 offentlige rolle · aktuelle og historiske
Aktive virksomheder med samme branchekode i Herlev — nyttigt hvis du vil sammenligne eller finde en samarbejdspartner.
Se alle virksomheder i branchenSe alle virksomheder i Herlev